Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN

Pandémia sa podpísala aj na Veľkej noci, koľko plánujú Slováci cez sviatky minúť?

Zdieľať

 Až 65 % z opýtaných má hlbšie do peňaženky, a preto rozpočet na Veľkú noc mnohí ponížia zhruba o 30 % až 50 % v porovnaní s minuloročnými sviatkami.

Z marcového online prieskumu nákupného centra VIVO! Bratislava vyplýva, že kým po minulé roky zvykli Slováci minúť v priemere 140 eur na oslavu Veľkej noci, tento rok sa situácia zmenila a viac ako polovica opýtaných plánuje minúť maximálne 100 eur. Takmer 55 % ľudí tiež priznalo, že v tomto období nakupuje prevažne zľavnené výrobky.

Väčšina Slovákov ostane cez sviatky doma

Prieskum tiež priblížil, ako sa na najväčších kresťanských sviatkoch podpísala pandémia koronavírusu. Tá bude mať podľa výsledkov vplyv najmä na mobilitu Slovákov.

Škrt cez rozpočet spravili opatrenia zhruba polovici Slovákov, ktorí by za bežných okolností prežili sviatky na dovolenke. Viac ako 90 % Slovákov potvrdilo, že bude pre aktuálnu situáciu tento rok sláviť Veľkú noc doma, v kruhu užšej rodiny.

Pandémia ovplyvnila aj rodinný rozpočet

COVID-19 ovplyvnil aj rodinný rozpočet, čo potvrdila tretina respondentov.

Okrem toho, že rodiny znižujú plánované veľkonočné výdaje na nákupy aj o polovicu, škrtať budú tiež pri veľkonočných výslužkách pre „šibačov“. Neráta s nimi takmer 70 % opýtaných.

Pozrite si tipy na dekorovanie vajíčok

Zdroj: Webnoviny.sk – Pandémia sa podpísala aj na Veľkej noci, polovica Slovákov plánuje cez sviatky minúť najviac 100 eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy
Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

X