Pápež František dostal od župana Viskupiča keramickú plastiku baziliky v Šaštíne, symbolizuje solidaritu i nádej

15.9.2021 (Webnoviny.sk) – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) daroval pápežovi Františkovi keramickú plastiku Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne, ktorú ručne vyrobili klientky župného Centra sociálnych služieb v Rohove. Vysvetlil, že ide o symbol hodnôt solidarity, humanity a nádeje.

Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Odkaz hlavy cirkvi s aktivitami trnavskej župy v oblasti sociálnej starostlivosti spája práve ochrana slabších či núdznych. Informoval o tom v tlačovej správe odbor komunikácie TTSK.

Trnavský župan Jozef Viskupič (OĽaNO) vníma ako veľkú poctu možnosť privítať Svätého Otca.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Návšteva pápeža Františka na Slovensku (fotografie)

„Stretnutie s pápežom Františkom vo mne zanechalo hlboký dojem. V mene obyvateľov Trnavského kraja som mu venoval reliéf s obrysom šaštínskej baziliky, ktorý vyrobili klietky nášho Centra sociálnych služieb v Rohove. Dar je okrem pamiatky na návštevu Trnavského kraja predovšetkým symbolom silného sociálneho cítenia s dôrazom na ľudskosť a porozumenie,“ priblížil.

Viac k témam: návšteva pápeža Františka na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František dostal od župana Viskupiča keramickú plastiku baziliky v Šaštíne, symbolizuje solidaritu i nádej © SITA Všetky práva vyhradené.