Päť tipov k čistej a usporiadanej domácnosti

Veľké upratovanie a zmena ročného obdobia k sebe neodmysliteľne patria. Jar si pýta prievan v šatníku, ale aj menej populárne úkony, ako napríklad čistenie okien či úpravu okolia domu. Ak aj vás čaká poriadne dlhý zoznam domácich povinností, nezúfajte. Stačí si správne zorganizovať čas a vytvoriť systém. Krok po kroku dosiahnete čistú a zorganizovanú domácnosť.

Určiť si priority pre upratovanie

V domácnosti sú miesta, ktoré si vyžadujú väčšiu pozornosť a častejšiu dezinfekciu. Minimálne raz týždenne sa venujte toalete, kúpeľni a kuchyni. Sú to miesta, kde sa môže hromadiť najviac nečistôt. Navyše, sú výkladnou skriňou každej domácnosti. Na vašom upratovacom zozname by preto nemali chýbať pravidelnejšie v porovnaní s ďalšími miestami v byte alebo v dome. Rovnako nezabúdajte na frekventovaných miestach utierať prach, ktorý môže mať negatívny dopad na zdravie.

Tip: Nový kúpeľňový čistič Bref účinne odstraňuje zvyšky vodného kameňa, vody a mydla a poskytuje brilantný lesk vo vani a sprche. Fľaša je vyrobená zo 100% recyklovaného plastu.

Tip: Bref Perfume Switch prichádza s novým, prémiovejším balením. V porovnaní s inými WC blokmi je výnimočné ich “dvojaké” uvoľňovanie vône. Primárna vôňa sa uvoľňuje pri suchom stave WC bloku a sekundárna pri kontakte WC bloku s vodou. 

Prečítajte si aj článok o jarnom upratovaní

Preč so zbytočnými a veľkými vecami

Rozhliadnite sa okolo seba a uvidíte, čo všetko vám zavadzia a vďaka čomu by ste mohli mať viac priestoru, najmä ak žijete v byte. Aj vám sa občas vedľa postele hromadia veci, ktoré len tak hodíte na jedno miesto? Alebo ste úplne zbytočne položili do rohu izby sušiak či nepotrebné krabice? Preč s tým! Čím menej zbytočných vecí, tým lepšie.

Vyčleňte si samostatný priestor, napríklad v komode či komore, kde budete ukladať väčšie, nepraktické alebo často nepoužívané veci. Menšie veci, napríklad oblečenie, kozmetika a elektronika, by mali mať svoje stabilné miesto. Učte aj svoje deti, že čokoľvek použijú, treba to vrátiť na pôvodné miesto.

Zlaté pravidlo: zhora dole

Pre usporiadanie vecí platí základné pravidlo “zhora dole”. Vyčleňte si veci, ktoré nepoužívate alebo sú potrebné len výnimočne, a uložte ich na najvyššie poličky v skrini, šatníku a v komore. Podľa dôležitosti a ich využitia v domácnosti postupujte až po najnižší šuplík, respektíve poličku. Rovnako prispôsobte uloženie vecí aj podľa toho, ktorým členom rodiny patria. Hračky pre detí patria logicky na zem alebo najnižšie poličky, aby ich mali vaše ratolesti na dosah a neprišli k úrazu.

Obnovte žiarivosť oblečenia

Hovorí vám niečo “kapsulový šatník“? Ak nie, možno mu celkom rýchlo prídete na chuť. Jeho podstata spočíva v maximálnom využití minimálneho počtu kusov. Ak teda rada nakupujete, stavte na nadčasové a ľahko kombinovateľné kúsky. Uvidíte, že vám stačí 20 kusov oblečenia a dokážete z nich vyskladať každý deň iný outfit počas celej jari. Nezabúdajte však na kvalitnú starostlivosť o oblečenie, aby si dlhodobo zachovalo žiarivosť a tvary.

Tip: S pracím gélom Perwoll Renew & Repair vrátite oblečeniu svieže farby a zachováte ich pôvodný tvar. Predchádza vyblednutiu a vracia vláknam pevnosť aj pružnosť.

Sklené plochy bez šmúh

Sklené povrchy len veľmi ťažko udržíte po dlhú dobu čisté a bez šmúh. Našťastie, ich čistenie si nevyžaduje priveľa námahy, stačí dobrý čistiaci prostriedok a rýchlo zatočíte s prachom, fľakmi či odtlačkami od pohárov. Náročnejšie je to s leštením pohárov. Ani v tom prípade netreba lúskať žiadnu alchýmiu. Vezmite do ruky dve (ideálne látkové) utierky, jednou držte pohár za spodnú časť alebo stopku, druhou leštite povrch pohára.

Zvlášť pozornosť venujte svojím oknám, ktoré si po zime priam žiadajú poriadnu “revitalizáciu”. Nezabudnite tiež na žalúzie, kľučky, záhyby okien či parapetné dosky.

Tip: Clin 3in1 sa dokonalo postará o všetky sklené povrchy. Inovatívna Liquid Glass Technológia s novou 3v1 receptúrou ponúka perfektný lesk, dlhodobú ochranu a dokonca opraví mikro škrabance, ktoré sa vyskytujú na povrchu skla a sú spôsobené bežným používaním.

Tip: Objavte tajomstvo sily a jemnosti s novinkami značky Pur – prostriedkov na ručné umývanie riadu. Riad netreba čistiť silou, zloženie Pur-u pôsobí hĺbkovo a uvoľňuje akúkoľvek nečistotu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Päť tipov k čistej a usporiadanej domácnosti © SITA Všetky práva vyhradené.