NAČÍTAVAM

Type to search

Futbal ŠPORT

Patrik Hrošovský bude na Plzeň stále rád spomínať, pri prestupe do Genku boli spokojné všetky strany

Sita
Share

9.7.2019 (Webnoviny.sk) – V uplynulých mesiacoch sa v súvislosti so slovenským futbalovým reprezentantom Patrikom Hrošovským skloňoval možný transfer do nemeckej I. bundesligy či anglickej Premier League.

Nakoniec však prestúpil do tímu úradujúceho belgického šampióna KRC Genk, ktorý sa v tejto sezóne 2019/2020 predstaví v skupinovej fáze Ligy majstrov. Tento klub v minulosti vychoval mnohých veľkých hráčov ako Kevin De Bruyne či Thibaut Courtois. Aj vzhľadom na to si rodák z Bojníc môže povedať, že zakotvil na dobrej futbalovej adrese.

Niekoľkokrát bol aj kapitánom

Môžem potvrdiť dohodu medzi klubmi, podľa ktorej Patrik prestúpi do Belgicka v priebehu augusta. Nášmu mužstvu tak bude k dispozícii aj v dueloch 2. predkola Ligy majstrov proti Olympiakosu Pireus aj v ďalších zápasoch predkôl európskych pohárov, ktoré sa následne uskutočnia,” uviedol na klubovom webe generálny manažér “Viktoriánov” Adolf Šádek a podotkol, že jediné predkolo, do ktorého Hrošovský s určitosťou nezasiahne, je prípadné play-off LM, nakoľko Genk sa predstaví v spomenutej skupinovej časti tejto súťaže.

Hrošovský je kmeňový hráč Viktorie Plzeň od roku 2009, v A-mužstve tohto klubu sa prvýkrát objavil o dva roky neskôr a následne zbieral skúsenosti na hosťovaniach v Sokolove, Ústí nad Labem a Znojme. Od roku 2013 je stabilnou súčasťou kádra Plzne, za ktorú odohral dovedna 206 súťažných duelov a zaznamenal v nich 13 zásahov a 21 gólových prihrávok. Niekoľkokrát bol v zápasoch aj kapitánom plzenského tímu.

Prebehli dlhé rokovania

Som rád, že sa všetko podarilo dohodnúť k spokojnosti všetkých strán. Cítim, že nastal ideálny čas vyskúšať si môj prvý zahraničný angažmán, pretože Česko som úplne nepovažoval za cudzinu. Vždy som sa vo Viktorii cítil skvele a som jej veľmi vďačný. Taktiež som rád, že môžem klubu ešte pomôcť zabojovať o Európu, ktorú si určite zaslúži,” poznamenal účastník ME 2016 vo Francúzsku.

Hrošovský priznal, že na pôsobenie v Plzni bude vždy rád spomínať. “Zahral som si tu Ligu majstrov, zažil majstrovské oslavy a ďalšie množstvo nádherných zážitkov, na ktoré nikdy nezabudnem. Zároveň chcem poďakovať fanúšikom Viktorie, ktorí ma vždy podporovali a verím, že moje rozhodnutie chápu,” doplnil.

Prestup 27-ročného defenzívneho záložníka zastrešoval hráčsky agent Pavel Zíka, v ktorého portfóliu sú aj ďalší slovenské futbalisti. “Genk prejavil o Patrika veľký záujem už v priebehu uplynulej sezóny a dlhé rokovania trvali od polovice apríla. Chcel by som sa poďakovať pánovi Šádekovi a všetkým vo Viktorii Plzeň za ústretovosť a korektné rokovania. Som veľmi rád, že sa všetko podarilo uzavrieť k spokojnosti všetkých zúčastnených strán,” skonštatoval Zíka.

Viac k témam: FC Viktoria Plzeň, KRC Genk
Zdroj: Webnoviny.sk – Patrik Hrošovský bude na Plzeň stále rád spomínať, pri prestupe do Genku boli spokojné všetky strany © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X