Päťročný chlapec zachránil svoju rodinu pred požiarom, hasiči mu vystrojili veľkú ceremóniu

Len päťročnému chlapčekovi, ktorý minulý týždeň zachránil pred istou smrťou v horiacom dome ôsmich členov svojej rodiny, vystrojili v sobotu v Kingstone v americkej Georgii veľkú ceremóniu.

Počas nej dostal za svoju odvahu a pohotovú reakciu medailu, požiarnickú helmu, možnosť povoziť sa na hasičskom aute a množstvo ďalších darov a ocenení.

„Vyhlasujem dnešný deň v Bartow County za Deň Noaha Woodsa,“ slávnostne oznámil šéf samosprávneho orgánu tohto okresu Steve Taylor.

Keď sa malý Noah minulú nedeľu zobudil, zistil, že detská izba, ktorú zdieľa so svojou sestrou, ako aj celý dom sú v plameňoch. Rýchlo schytil dvojročnú sestru Lilly a podarilo sa mu aj s ňou dostať sa cez okno na ulicu. Následne sa rozutekal k vedľajšiemu domu, kde zobudil svojho strýka, a tomu sa podarilo ešte v poslednej chvíli zalarmovať celú zvyšnú rodinu.

Prečítajte si, ako na mori zachránili migrantov a ako počas plavby prišlo na svet bábätko

„Vďaka rýchlej reakcii tohto chlapca bolo sa celkovo osem členov tejto rodiny dostalo z horiaceho domu len s drobnými zraneniami. Noahov odvážny čin zachránili členom tejto rodiny život,“ pochválil chlapca šéf miestnych požiarnikov Dwayne Jamison.

Zdroj: Webnoviny.sk – Päťročný chlapec zachránil svoju rodinu pred požiarom, hasiči mu vystrojili veľkú ceremóniu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.