Home Správy Slovensko Pavol Lakatoš pôjde za obchodovanie s ľuďmi za mreže, súd mu potvrdil...

Pavol Lakatoš pôjde za obchodovanie s ľuďmi za mreže, súd mu potvrdil trest

BANSKÁ BYSTRICA 22. mája (WebNoviny.sk) – Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici dnes potvrdil nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere osem rokov a osem mesiacov pre Pavla Lakatoša z Rimavskej Soboty za obchodovanie s ľuďmi. Lakatoš zneužil sociálnu situáciu troch bezdomovcov a vyvážal ich v rokoch 2003 až 2016 do nemeckého mesta Düsseldorf na žobranie.

Podľa poškodených museli žobrať aj šesť dní v týždni a takto „zarobili“ viac ako sto eur denne. Lakatoš, prezývaný Berci, im potom vyžobrané peniaze bral a ak si niečo nechali, ich bil, alebo sa im bitkou vyhrážal. Jedného muža takto Lakatoš vozil na žobranie sedem rokov. Stravu im dával raz denne a sám nežobral, ale predával noviny a dával na svojich ľudí pozor.

Na Okresnom súde v Rimavskej Sobote Lakatoš nevypovedal. Senát vykonal dokazovanie na základe výpovedí troch poškodených a ďalších svedkov, ako i listinných dôkazov. Medzitým jeden z poškodených zomrel a tak sa čítala jeho výpoveď z prípravného konania. Na tomto základe Lakatoša prvostupňový súd poslal do väzenia na osem rokov a osem mesiacov. Priťažilo mu, že skutok spáchal z obzvlášť zavrhnutia hodnej pohnútky a že doteraz stál pred súdom štyrikrát.

Päťdesiattriročný invalidný dôchodca Lakatoš sa voči verdiktu odvolal. Krajský súd mu nevyhovel a prvostupňový verdikt potvrdil. Lakatoš sa na odvolacom konaní ospravedlnil, že je nemocný, ale súhlasil, aby súd prerokoval jeho vec v neprítomnosti. Lakatoš si trest odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Viac k témam: obchodovanie s ľuďmi, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Pavol Lakatoš pôjde za obchodovanie s ľuďmi za mreže, súd mu potvrdil trest © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version