Pellegrini: Odmietanie protipandemických opatrení nie je trest pre vládu, ale nezodpovednosť

11.11.2021 (Webnoviny.sk) – Teatrálne odmietanie opatrení na boj s pandémiou koronavírusu, ako napríklad odmietanie nosiť rúško alebo respirátor, nie je protestom proti súčasnej vláde.

Ako na tlačovej konferencii povedal líder opozičnej strany Hlas-SD a bývalý premiér Peter Pellegrini, tieto opatrenia robíme kvôli sebe a ochrane nášho zdravia a zdravia iných osôb.

Viac o téme: Koronavírus

Opatrenia je podľa Pellegriniho možné komentovať a spochybňovať. Ak sú ale platné, je povinnosťou ich dodržiavať. „Slovensko v tejto zložitej situácii nepotrebuje vážne konflikty, vážne rozpory,” vyhlásil Pellegrini.

Zároveň vyzval vládu, aby pri každom prijatom opatrení verejnosti vysvetlila, ako pomôže riešiť aktuálnu zložitú situáciu.

„Nech vláda veľmi jasne, pravdivo a otvorene každému občanovi tejto krajiny povie, čo sa daným opatrením má dosiahnuť,” povedal Pellegrini s tým, že ľudia niekedy už v opatreniach postrádajú akúkoľvek logiku. „A vláda má povinnosť povedať – ‚Opatrenie ktoré prijíma, má za cieľ…’,” uviedol expremiér.

Zároveň by podľa Pellegriniho mala vláda aj viac využívať alternatívne lieky. „Chcem sa spýtať vlády, koľko týchto liekov je na sklade, koľko ďalších sme objednali, akým spôsobom ich mienime aplikovať pacientom a pýtam sa, prečo to už nerobíme dávno,” povedal šéf Hlasu s tým, že vláda rezignovala na liečbu COVID-19. „Mali sme mať plné sklady alternatívnych liekov, mali sme naďalej pôsobiť preventívne,” dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini: Odmietanie protipandemických opatrení nie je trest pre vládu, ale nezodpovednosť © SITA Všetky práva vyhradené.