Pellegriniho Hlas-SD vyzval Mikasa, aby zverejnil všetky udelené výnimky

11.1.2021 (Webnoviny.sk) – Predstavitelia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) požiadali hlavného hygienika Jána Mikasa, aby zverejnil všetky výnimky Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), ktoré boli udelené.

Výnimky vraj mohli mať stovky ľudí

Strana chce, aby Mikas zverejnil, ktorí členovia vlády o ne žiadali, pre koho každého o ne žiadali, komu boli udelené a aký bol dôvod ich udelenia. Na pondelňajšej tlačovej konferencii to uviedol podpredseda Hlasu-SD Richard Raši.

„Vieme, že výnimky mali vicepremiér Štefan Holý (Sme rodina), možno ich mal aj vicepremiér Richard Sulík (SaS), ale chceme vedieť, o koľko osôb išlo a chceme poznať všetky osoby a dôvody, pretože sa hovorí že ich mohlo byť 500 alebo tisíc,” doplnil Raši.

Holého žiadosť údajne prišla dodatočne

V prípade Holého požiadali o presné znenie žiadosti o výnimku. Podľa Rašiho majú totiž podozrenie, že táto žiadosť, ak vôbec prišla, prišla až dodatočne. Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini dodal, že možno bude potrebné iniciovať na Úrade verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) poslanecký prieskum.

Od ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) požaduje Hlas-SD zoznam všetkých očkovaných celebrít, osobností zo športového, kultúrneho alebo spoločenského života, ktorých „akože použili na spropagovanie očkovania.” „Javí sa, že mnohí ľudia boli zaočkovaní napriek tomu, že ich mená sa na propagáciu očkovania nijako nepoužili,” podotkol Raši.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koronavírus, minister hospodárstva SR, minister zdravotníctva SR, predseda strany Hlas-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho Hlas-SD vyzval Mikasa, aby zverejnil všetky udelené výnimky © SITA Všetky práva vyhradené.