Peter Kažimír naznačil, kedy by mohlo byť známe meno jeho nástupcu na poste ministra financií

BRATISLAVA 2. apríla (WebNoviny.sk) – Nový minister financií v kabinete Petra Pellegriniho by mohol byť známy ešte v apríli. Naznačil to dosluhujúci šéf rezortu financií Peter Kažimír po utorňajšom stretnutí vedenia strany Smer-SD.

Hoci tvrdí, že na tomto stretnutí sa o novom ministrovi nehovorilo. „Nebola to dnes téma. Včera som sa vzdal poslaneckého mandátu a myslím si, že v apríli sa takisto udeje aj zmena na poste ministra financií,“ konštatoval Kažimír, ktorý od 1. júna nastupuje na pozíciu guvernéra Národnej banky Slovenska.

„Musíme vyčkať. Ja som tu v pozícii toho, že čakám na signál zo straníckej centrály a samozrejme aj od premiéra, ktorý zostavuje vládu,“ uviedol.

Meno chce vedieť aj Danko

Stranu Smer-SD, do ktorej portfólia rezort financií patrí, na nomináciu nového ministra vyzýva aj jej koaličný partner SNS.

Predseda národniarov Andrej Danko sa pritom v pondelok posťažoval, že už je unavený od vlády pýtať každý týždeň zdroje napríklad na dofinancovanie rekreačných poukazov v rezorte školstva. Tiež tvrdí, že potrebuje spoznať nového ministra, pretože potrebuje partnera na diskusiu napríklad o návrhu na zníženie korporátnej dane.

Rozhodne predsedníctvo Smeru-SD

Hovorca Smeru-SD Ján Mažgút však v pondelok pre agentúru SITA uviedol, že o novom ministrovi, tak ako o všetkých personálnych otázkach, rozhodne stranícke predsedníctvo.

„Meno nového ministra financií oznámime, keď o ňom rozhodne predsedníctvo strany,“ tvrdí.

V médiách sa však už dlhšie špekuluje, že sa rozhoduje medzi bývalým šéfom finančnej správy Františkom Imreczem a súčasným predsedom parlamentného finančného výboru Ladislavom Kamenickým.

Viac k témam: minister financií SR, Ministerstvo financií SR, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Kažimír naznačil, kedy by mohlo byť známe meno jeho nástupcu na poste ministra financií © SITA Všetky práva vyhradené.