Peter Sagan prisľúbil účasť na spoločnom šampionáte Slovenska a Česka v cestnej cyklistike

BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) – Spoločné majstrovstvá Slovenska a Česka v cestnej cyklistike napíšu koncom júna už svoju dvadsiatu kapitolu.

Tento rok bude šampionát hostiť Trnava (27.- 30. 6.) a opäť by mal byť pri tom aj jeden z najlepších cyklistov na svete, trojnásobný svetový šampión a obhajca slovenského titulu Peter Sagan.

Trať bude menej členitejšia

„Peter by mal prísť na toto podujatie, spolupracuje s organizátormi. Niekto hovorí, že v tejto sezóne sa mu darilo o čosi menej, ale treba si uvedomiť, že je jeden z najlepších športovcov tejto planéty. Má rád ľudí, s ktorými sa vie podeliť o svoj úspech. On je hlavný hnací motor. Dnešnou tlačovou konferenciou sa začnú jednotlivé mužstvá prihlasovať a zatiaľ máme prisľúbenú účasť aj ďalších hviezd, vrátane Čecha Zdeněka Štybara,“ povedal na tlačovej konferencii prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara.

Slovenská strana sa už roky snaží s Českým zväzom cyklistiky zorganizovať toto podujatie, aby bolo atraktívnejšie. „V minulosti bola slovenská skupina silnejšia. Dnes majú možno trochu náskok Česi, ale stále zostávame pri tomto spoločnom projekte. Predošlé ročníky navštívilo približne 20-tisíc ľudí. Chcel by som poďakovať ľudom, ktorí tu sedia, pretože sa k tomuto podujatiu stavajú veľmi pozitívne. Myslím si, že Trnava bola správna voľba,“ pokračoval Privara.

V porovnaní s predošlými rokmi bude trať menej členitejšia, k slovu sa teda môžu dostať aj vyslovení šprintéri. „Trnavský región je charakteristický rovinatým povrchom, ale ja to osobne vítam, po tých členitých a kopcovitých tratiach. Som rád, že sa budú môcť presadiť aj iní. Bohužiaľ, ženy pre Európske hry 2019 v Minsku absolvujú iba časovku. Okruh je otvorený, minimálne členitý, ale veľkú úlohu môže zohrať vietor. Viackrát sa prechádza centrom Trnavy, finišovať sa bude na Hlbokej ulici,“ vyjadril sa generálny riaditeľ pretekov Stanislav Holec.

Vrcholom budú preteky s hromadným štartom

Na tlačovej konferencii boli prítomní aj primátor mesta Trnava Peter Bročka a predseda TTSK Jozef Viskupič. Prvý menovaný skonštatoval: „Som rád, že mesto Trnava dostalo od SZC dôveru. My sa snažíme podporovať skôr rekreačnú cyklistku, ale odtiaľ je len kúsok k profesionálnemu športu. Som rád, že mesto Trnava môže pomôcť či už finančne alebo organizačne. Dúfame, že všetko dopadne podľa našich predstáv a diváci si toto podujatie užijú.“

Spoločné majstrovstvá Slovenska a Česka odštartujú vo štvrtok 27. júna, keď je na programe časovka jednotlivcov. Vrcholom programu budú preteky s hromadným štartom kategórie Elite o tri dni neskôr. Od roku 2011 je slovenský šampionát v znamení dominantného postavenia bratov Saganovcov, pričom úspešnejší je mladší Peter so šiestimi národnými triumfmi.

V rámci českého šampionátu je menoslov víťazov pestrejší, jediným viacnásobným víťazom v spomenutom období je Zdeněk Štybar, pôsobiaci v tíme Deceunick Quick-Step. Novinkou bude aj maskot podujatia, ktorým bude zajac odetý v národných farbách so štátnymi znakmi na rukávoch.

Viac k témam: spoločné majstrovstvá Slovenska a Česka v cestnej cyklistike, TTSK Trnavský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Sagan prisľúbil účasť na spoločnom šampionáte Slovenska a Česka v cestnej cyklistike © SITA Všetky práva vyhradené.