NAČÍTAVAM

Type to search

Cyklistika ŠPORT

Petra Sagana môžu fanúšikovia stretnúť na Slovensku, po oddychu sa pripraví na majstrovstvá sveta

Sita
Share

7.8.2019 (Webnoviny.sk) – Po náročnej Tour de France zakončenej ziskom rekordného siedmeho zeleného dresu si potreboval trochu oddýchnuť.

Aj preto nebude Peter Sagan súčasťou slovenského tímu na nadchádzajúcich majstrovstvách Európy v cestnej cyklistike v holandskom Alkmaare.

Pripraví sa na posledný vrchol sezóny

Peter sa po Tour de France zúčastnil v Paname na veľkom propagačnom a exhibičnom cyklistickom podujatí. V týchto dňoch bude mať trochu voľnejší program a potom sa sústredí najmä na prípravu na posledný vrchol sezóny – majstrovstvá sveta,” uviedol športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Ján Valach v rozhovore pre denník Pravda.

Priblížil aj Saganov program v ďalších týždňoch. Najbližšie sa súťažne predstaví až 25. augusta na jednodňových pretekoch EuroEyes Cyclassics v nemeckom Hamburgu. “Peter potom odcestuje do Kanady, kde nastúpi na štart Veľkých cien Montrealu a Québecu. Po návrate, ešte pred majstrovstvami sveta, ho čakajú dvoje preteky v Belgicku,” informoval Valach.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuSaganov historicky rekordný siedmy triumf v bodovacej súťaži nabáda k myšlienkam, že v budúcnosti by si žilinský rodák mohol vyskúšať niečo iné ako Tour de France. Jeho motivácia by sa už mohla orientovať iným smerom. “Toto nie je téma dňa, nebavili sme sa o tom. Peter mal toho po Tour dosť a potreboval oddych. Čo bude na budúci rok sa rozhodne možno o dva mesiace. Samozrejme, motiváciu musí mať najmä on. Môže sa sústrediť aj na iné veci. Ale keď sa opäť postaví na štart Tour, určite bude chcieť byť zasa úspešný,” podotkol Valach.

Možno vyskúša Giro d’Italia

Dlhší čas sa špekuluje o tom, že trojnásobný majster sveta by si mohol vyskúšať ďalšie slávne preteky Grand Tour – Giro d’Italia. Tie bývajú svojím profilom ešte hornatejšie ako Tour de France, a teda aj pre Sagana menej vyhovujúce. Valach nevylučuje, ale zatiaľ ani nepotvrdzuje, že sa Sagan už v budúcom roku zúčastní na Gire.

Možno si ho raz vyskúša, prečo nie? Ale či to bude už na budúci rok, to neviem. Isté je, že potom by si musel prispôsobiť svoj program, ktorý mal v posledných rokoch veľmi podobný. V tom by som však problém nevidel, Peter už veľakrát dokázal, že na vrcholy sezóny sa vie dobre pripraviť,” doplnil Valach pre Pravdu.

V rámci voľna si Peter Sagan odskočil aj na Slovensko. Už v stredu 7. augusta sa s ním budú môcť stretnúť fanúšikovia v Bratislave. Od 11.00 do 12.40 h Peter Sagan bude na Magio pláži na brehu Dunaja. “Okrem autogramiády sú pripravené aj súťaže a ďalšie aktivity. Vyhrať môžu napríklad dres podpísaný Petrom Saganom. Získať ho môžu zapojením sa do cyklistického kvízu, ktorý sa začína o 13.30 h v co-worku na Magio Pláži,” informovali organizátori na oficiálnej webstránke pláže. Ešte skôr predpoludním od 9.30 do 10.30 h sa uskutoční fanúšikovská súťaž Gold Sprint o najrýchlejšieho cyklistu. Vyhlásené budú mužská aj ženská kategória.

Viac k témam: Giro d´Italia, Tour de France 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Sagana môžu fanúšikovia stretnúť na Slovensku, po oddychu sa pripraví na majstrovstvá sveta © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X