Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Ostatné športy ŠPORT

Petra Vlhová dosiahla v St. Antone výborný výsledok!

Zdieľať

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová si pripísala ďalšie body do celkového poradia Svetového pohára, v sobotňajšom zjazde v rakúskom St. Antone skončila v druhej desiatke.

Dvadsaťpäťročná Liptáčka si za 12. priečku pripísala na svoje konto 22 bodov a upevnila si pozíciu líderky celkového hodnotenia SP. Jej prenasledovateľka Švajčiarka Michelle Gisinová totiž skončila až na 20. pozícii a získala 11 bodov. Uvedené platí po odjazdení elitnej tridsiatky štartového poľa a môže ešte prísť k malým posunom.

Víťazkou sobotňajšieho zjazdu v St. Antone sa stala Talianka Sofia Goggiová, za ktorou Vlhová zaostala o 1,70 sekundy. Druhá skončila domáca reprezentantka Tamara Tipplerová, keď ako jediná zaostala za víťazkou o menej ako sekundy, konkrétne o 96 stotín sekundy. Na tretej priečke v sobotu klasifikovali Američanku Breezy Johnsonovú (+1,04 s).

Prečítajte si aj: Čo majú spoločné slovenské líderky v podnikaní?

V celkovom poradí SP má líderka Vlhová 637 bodov a náskok 139 bodov pred druhou Gisinovou (498), na tretie miesto sa dostala zásluhou triumfu a zisku 100 bodov Goggiová (402). V hodnotení zjazdu sa Goggiová na čele odpútala od druhej Švajčiarky Corinne Suterovej (280 vs. 220), tretia je priebežne Johnsonová (180). Vlhová je v poradí zjazdu na 24. priečke s 27 bodmi.

V rovnakom stredisku sa bude súťažiť aj v nedeľu, od 11.30 h je na programe superobrovský slalom.

Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová dosiahla v St. Antone výborný výsledok a upevnila si post líderky Svetového pohára © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X