Petra Vlhová je druhá po 1. kole slalomu v Lienzi, od Shiffrinovej ju delí len 0,26 sekundy

29.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej patrí skvelé 2. miesto v nedeľňajšom slalome žien Svetového pohára v rakúskom Lienzi. Po odjazdení elitnej dvadsiatky úvodného kola populárna slovenská športovkyňa zaostáva iba o 26 stotín sekundy za americkou líderkou Mikaelou Shiffrinovou. Tretia je priebežne Nórka Nina Haverová-Lösethová, ktorú od Američanky delí sedem desatín a na Vlhovú stráca 44 stotín.

Druhé kolo slalomu žien v Lienzi je na programe o 13.00 h. Dvadsaťštyriročná Liptáčka Vlhová sa v prvom kole slalomu predstavila so štartovým číslom dva a na trati neurobila veľkú chybu. Po svojej jazde sa zaradila na prvú priečku, neskôr sa pred ňu dostala už len Shiffrinová.

Americká suverénka na jednotlivých medzičasoch síce zaostávala za Vlhovou o niekoľko stotín, no v cieli sa dostala pred najlepšiu športovkyňu SR v roku 2019.

V minulosti sa Vlhová dostala v Lienzi na pódium raz, v decembri 2015 tam bola tretia v slalome za Švédkou Fridou Hansdotterovou a Švajčiarkou Wendy Holdenerovou. Švajčiarke aktuálne patrí v Lienzi siedma priečka.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

Lienz (Rak.) – nedeľa

Slalom žien – 1. kolo /po elitnej dvadsiatke/: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 54,54 s, 2. Petra Vlhová (SR) +0,26 s, 3. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +0,70, 4. Katharina Liensbergerová (Rak.) +0,76, 5. Laurence St. Germainová (Kan.) +0,97, 6. Lena Dürrová (Nem.) +0,99

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová je druhá po 1. kole slalomu v Lienzi, od Shiffrinovej ju delí len 0,26 sekundy © SITA Všetky práva vyhradené.