Domov Ekonomika Platy sa budú zvyšovať aj policajtom, hasičom a horským záchranárom

Platy sa budú zvyšovať aj policajtom, hasičom a horským záchranárom

14.7.2022 (Webnoviny.sk) – V súvislosti s avizovaným zvýšením platov štátnych zamestnancov rezort vnútra vypracoval dodatky ku kolektívnym zmluvám, na základe ktorých bude policajtom, hasičom a horským záchranárom na jeseň tohto roku vyplatený jednorazový finančný príspevok vo forme odmeny 500 eur.

Ako ďalej ministerstvo informovalo, rovnako ako ostatným zamestnancom v štátnej a verejnej správe sa aj im v budúcom roku podľa návrhov kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa na roky 2023 až 2024 dvakrát zvýšia platy. Konkrétne od januára 2023 o sedem percent a od septembra 2023 o 10 percent.

Spolupráca všetkých

Viac ako dva roky sledujem, že zamestnanci plniaci úlohy rezortu vnútra pri dobrej organizácii dokážu potiahnuť, že to funguje, ak intenzívne pracuje nielen časť, ale všetci, či už ide o zamestnancov pôsobiacich v štátnej a verejnej správe alebo o policajtov, hasičov a horských záchranárov,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Rezort podľa neho zvládol pandémiu a následne bol nútený podniknúť kroky v súvislosti s ruskou agresiou na Ukrajine a hromadným prílevom cudzincov na Slovensko.

Som rád, že napriek náročným časom sme dokázali zvýšiť zamestnancom platy, motivovať ich a pomôcť ich rodinám,“ doplnil minister.

Odmena aj zvýšenie

Zamestnanci pracujúci v štátnej a verejnej službe dostanú na jeseň tohto roka odmenu v sume 500 eur. Na stredajšej tlačovej besede o tom informoval predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).

Ich platy sa v budúcom roku zvýšia dvakrát, od 1. januára a od 1. septembra. Od začiatku januára budúceho roka pôjde o zvýšenie o sedem percent a od začiatku septembra o 10 percent. Zvýšenie platov bude podľa premiéra stáť takmer miliardu eur.

Viac k témam: Finančný príspevok, Hasiči, Horskí záchranári, Policajti, Zamestnanci, Zvyšovanie platov
Zdroj: Webnoviny.sk – Platy sa budú zvyšovať aj policajtom, hasičom a horským záchranárom © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version