Domov Správy Slovensko Plošný zákaz podujatí je pre kultúru zlé riešenie. Matoviča a Milanovú vyzývajú,...

Plošný zákaz podujatí je pre kultúru zlé riešenie. Matoviča a Milanovú vyzývajú, aby ho zrušili

30.9.2020 (Webnoviny.sk) – Kultúrne centrá a ľudia pôsobiaci v kultúre vyzývajú premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), ministerku kultúry Natáliu Milanovú (OĽaNO) a Vládu SR, aby svoje rozhodnutie prehodnotili a plošný zákaz kultúrnych podujatí s okamžitou platnosťou zrušili. O výzve kultúrnych centier a pracovníkov v kultúre informoval v tlačovej správe Róbert Blaško, člen siete pre nezávislú kultúru Anténa.

Signatári vo výzve upozorňujú, že na Slovensku v oblasti kultúry pracuje viac ako 220-tisíc ľudí a rozhodnutie Vlády SR o zákaze kultúrnych podujatí je hromadnou výpoveďou pre absolútnu väčšinu z nich.

Výzvu napríklad podpísali organizácie Otvorené fórum, Nová Cvernovka, Diera do sveta, Kino Úsmev, KC Dunaj, Stanica Žilina-Záriečie a Nová Synagóga či Divadlo Andreja Bagara v Nitre.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Podpísaní zástupcovia ľudí pracujúcich v oblasti umenia a kultúry zároveň vyhlasujú, že na kultúrnych podujatiach dokážu zabezpečiť dodržiavanie primeraných hygienických opatrení rovnako, ako to dokážu prevádzkovatelia nákupných centier či športových zariadení.

Na záver dodali, že plošný zákaz podujatí je pre kultúru zlé riešenie.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, minister kultúry SR, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Plošný zákaz podujatí je pre kultúru zlé riešenie. Matoviča a Milanovú vyzývajú, aby ho zrušili © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version