Po vyhostení diplomatov sa podľa Smeru-SD zhoršia slovensko-ruské vzťahy

23.4.2021 (Webnoviny.sk) – Strana Smer-SD nevidí dôvody na úmyselné zhoršovanie slovensko-ruských vzťahov, ku ktorému určite podľa predstaviteľov strany príde práve po vyhostení troch ruských diplomatov.

Na piatkovej tlačovej besede to uviedol predseda strany Smer-SD Robert Fico. Doplnil, že vyhostenie troch ruských diplomatov nemá žiadny praktický význam a vyhlásenie vládnych predstaviteľov z 22. apríla poškodilo záujmy SR.

„Chceme v strane Smer-SD postaviť otázku, ako sme týmto nezmyselným krokom pomohli Českej republike?“ uviedol Fico s tým, že SR ako jediná krajina poslala troch ruských diplomatov zo svojho územia preč.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) vo štvrtok 22. apríla informoval, že Slovensko pristúpilo k vyhosteniu troch ruských diplomatov po dôkladnom vyhodnotení informácií slovenských spravodajských služieb, ktoré úzko spolupracujú so službami spojeneckých krajín.

„Naše spravodajské zložky informovali o pôsobení, ktoré je nezlučiteľné s diplomatickou činnosťou na území SR,“ povedal minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS).

Agentúra SITA bude správu aktualizovať.

Viac k témam: vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk – Po vyhostení diplomatov sa podľa Smeru-SD zhoršia slovensko-ruské vzťahy © SITA Všetky práva vyhradené.