Pod vrcholom Kriváňa prišiel o život poľský turista, pravdepodobne ho zabil blesk

0
Pod vrcholom Kriváňa prišiel o život poľský turista, pravdepodobne ho zabil blesk

6.10.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenské veľhory si vyžiadali ďalšiu obeť, pod vrcholom Kriváňa zomrel v pondelok večer, pravdepodobne po zásahu bleskom, 27-ročný poľský turista. Pre nepriaznivé počasie jeho telo transportovali horskí záchranári za asistencie vrtuľníka až v utorok predpoludním.

Horská záchranná služba (HZS) o prípade informuje na svojej internetovej stránke.

Hmla, vietor a mrznúci dážď

Informáciu o mužovi v bezvedomí prijala HZS v pondelok neskoro popoludní, o súčinnosť bola okamžite požiadaná posádka Vrtuľníkovej zdravotnej záchrannej služby.

„Vrtuľník na heliporte v Starom Smokovci vyzdvihol trojicu horských záchranárov, hustá hmla, silný vietor a mrznúci dážď znemožnili posádke doletieť vyššie ako po Štrbské Pleso. Medzičasom sa na tiesňovú linku HZS dovolali poľskí turisti a upresnili, že muž v bezvedomí sa nachádza blízko vrcholu a pravdepodobne po zásahu bleskom už nejaví známky života,“ uviedla HZS.

Telo 27-ročného poľského turistu záchranári pripravili na transport a vzhľadom na aktuálne poveternostné podmienky, dĺžku a náročnosť transportu požiadali o súčinnosť Letku Ministerstva vnútra SR.

Príčinu smrti zisťujú

Telo nebohého transportovali záchranári v utorok predpoludním k rázcestiu v Krivánskom žľabe a odtiaľ pomocou leteckej techniky na Štrbské Pleso.

„Záchranári ho následne previezli do márnice v Novom Smokovci, kde ho prevzali príslušníci polície. Vrtuľník sa po zlepšení počasia vrátil pre zostupujúcich záchranárov. Okolnosti nehody aj príčina smrti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala HZS.

Viac k témam: tragédia, turista, záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Pod vrcholom Kriváňa prišiel o život poľský turista, pravdepodobne ho zabil blesk © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu