Podozrivý zo streľby v električke v Utrechte mal v liste popísať motív, pre ktorý vraždil

1.7.2019 (Webnoviny.sk) – Necelé štyri mesiace po útoku v električke v holandskom meste Utrecht sa podozrivý Gökmen Tanis postavil pred súd. Holandskí prokurátori oznámili, že majú „silné indície„, podľa ktorých bol motívom jeho činu terorizmus.

Prokurátori informovali, že 37-ročný podozrivý zanechal v aute, ktorým unikal, rukou písaný list v holandčine. „Robím to pre svoje náboženstvo, vy zabíjate moslimov a vy nám chcete naše náboženstvo vziať, ale neuspejete. Boh je veľký,“ uviedol v liste.

Streľba v električke z 18. marca si vyžiadala štyroch mŕtvych a dvoch zranených. Tanisa, obyvateľa Utrechtu tureckého pôvodu, zatkli niekoľko hodín po čine. Obvinili ho z viacnásobnej vraždy alebo zabitia s teroristickým úmyslom a ďalších trestných činov. Muž sa ešte v marci k útoku priznal.

Podľa prokuratúry ho teraz prevezú do odborného centra, kde sa podrobí psychologickým testom. Jeho proces by sa mal začať začiatkom budúceho roka.

Viac k témam: električka, streľba, súd, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Podozrivý zo streľby v električke v Utrechte mal v liste popísať motív, pre ktorý vraždil © SITA Všetky práva vyhradené.