Podvodníci zneužívajú obavy z koronavírusu, šíria hoaxy a snažia sa vylákať aj peniaze

Pozor na hoaxy! Spoločnosť Eset varuje pred škodlivými e-mailovými správami, ktoré zneužívajú aktuálne šírenie vírusu Covid-19.

Agentúru SITA o tom spoločnosť informovala cez tlačovú správu. Útočníci zneužívajú vírus na takzvaný phishing a šírenie škodlivého kódu.

Pozor na podvodné správy

Tieto podvodné správy zneužívajú obavy verejnosti z aktuálnej situácie. Od používateľov sa snažia vylákať peniaze alebo sa pokúšajú infikovať ich zariadenia e-mailom.

Sociálnymi sieťami sa taktiež šíria hoaxy o tom, ako sa bude nákaza vyvíjať a čo na ňu zaručene pomáha. Eset v tejto súvislosti odporúča takéto správy nepreposielať ďalej a riadiť sa oficiálnymi pokynmi.

Prečítajte so aj článok o hoaxoch a konšpiráciách

Lživé kampane zneužívajú obavy ľudí

„V posledných dňoch sme zaznamenali niekoľko e-mailových kampaní, ktoré zneužívajú toto ochorenie. Väčšina týchto správ koluje v zahraničí. Je však len otázka, kedy tieto škodlivé e-maily dorazia aj na Slovensko. Našu krajinu však neobišli tradičné hoaxy, teda nepravdivé správy. Bez relevantných zdrojov popisujú ‚zaručené‘ spôsoby, ako liečiť ochorenia spôsobené vírusom a tiež tvrdia, že poznajú jej pôvod. Sú to samozrejme výmysly,“ varuje Ondrej Kubovič, špecialista na digitálnu bezpečnosť zo spoločnosti Eset.

Viac k téme o koronavíruse

Zdroj: Webnoviny.sk – Podvodníci zneužívajú obavy z koronavírusu, šíria hoaxy a snažia sa vylákať aj peniaze © SITA Všetky práva vyhradené.