Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Slovensko Správy

Pokračuje pojednávanie so známou podnikateľkou, na súde vypovedal aj jej exmanžel Braňo Mojsej

Zdieľať

BRATISLAVA 2. júna (WebNoviny.sk) – Na pôde Okresného súdu Bratislava I v utorok pokračuje hlavné pojednávanie s mediálne známou podnikateľkou Eleonórou K. (predtým Eleonóra M.)

Spolu s ďalšími osobami ju obžalovali pre podvod a tiež neoprávnený odpočet DPH v súvislosti s kúpou tlačiarenského stroja.

Mojsej sprostredkoval skladové priestory

Na pojednávaní v lete 2018 v tomto prípade ako svedok vypovedal aj exmanžel obžalovanej, spevák Branislav Mojsej. K záležitostiam sa vyjadril len tak, že v roku 2007 bol oslovený so žiadosťou, či nevie sprostredkovať prenájom skladovacích priestorov. Následne našiel vyhovujúce skladové priestory vo Veľkej Ide pri Košiciach.

Odovzdal som kontakt exmanželke na stôl a ďalej som do toho nezasahoval,” povedal s tým, že v priestoroch bol skladovaný nejaký stroj, podrobnosti však nevie. Ako povedal novinárom po skončení pojednávania, s exmanželkou v kontakte nie je. Následne sa prípad mal prejednávať vo februári tohto roku, pojednávanie však zrušili pre práceneschopnosť členky senátu.

Podvod za viac ako 20 miliónov korún

Mediálne známa podnikateľka čelí spolu s Dušanom K., Marekom K., Marošom M., Petrou M. a Donaldom D. obžalobe v prípade údajného podvodu za viac ako 20 miliónov slovenských korún (664 000 eur) a neoprávneného odpočtu DPH. Podľa prokuratúry podvodným spôsobom cez falošnú dokumentáciu banskobystrickej firmy vylákali od bratislavskej faktoringovej spoločnosti viac ako 20 miliónov slovenských korún.

V druhom prípade obžaloby sa píše o daňovom trestnom čine, konkrétne o neoprávnených odpočtoch DPH tiež prostredníctvom banskobystrickej firmy. Údajne nafingovali kúpu tlačiarenského stroja a chceli pripraviť štát o viac ako 500 tisíc eur.

Viac k témam: Okresný súd Bratislava I, podvod, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Pokračuje pojednávanie so známou podnikateľkou, na súde vypovedal aj jej exmanžel Braňo Mojsej © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár