Pokračujú vo vypočúvaní vodiča kamiónu s 39 mŕtvolami, policajti tiež prehľadali dva domy

24.10.2019 (Webnoviny.sk) – Britská polícia v grófstve Essex pokračuje vo vypočúvaní vodiča kamiónu, v ktorom našli 39 mŕtvol. Dvadsaťpäťročného Moa Robinsona z Portadownu v okrese Armagh zatkli v stredu pre podozrenie z vraždy. Policajti v Severnom Írsku medzičasom prehľadali dva domy a vyšetrovatelia pracujú na identifikácii „organizovaných kriminálnych skupín, ktoré mohli v prípade zohrať rolu„.

Medzi obeťami je tínedžer

Kamión sa do anglického prístavu Purfleet preplavil trajektom z belgického Zeebrugge. Objavili ho v noci z utorka na stredu v priemyselnom parku Waterglade v juhoanglickom meste Grays.

O identite 39 obetí polícia zatiaľ stále nič bližšie neprezradila. Vie sa zatiaľ iba toľko, že medzi obeťami je aj jeden tínedžer. Podľa britských médií ide pravdepodobne o migrantov, tieto informácie však zatiaľ nie sú potvrdené.

Bulharské poznávacie značky

Bulharské ministerstvo zahraničných vecí v stredu podvečer oznámilo, že kamión má bulharské poznávacie značky, konkrétne z mesta Varna, a patrí spoločnosti, ktorú vlastní istá žena z Írska.

Považuje však za „vysoko nepravdepodobné„, že by obete boli Bulhari. Vyšetrovanie prípadu naďalej pokračuje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V nákladnom aute v Grays našli 39 mŕtvych ľudí (fotografie)

Viac k témam: britská polícia, kamión, mŕtvi ľudia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pokračujú vo vypočúvaní vodiča kamiónu s 39 mŕtvolami, policajti tiež prehľadali dva domy © SITA Všetky práva vyhradené.