Policajnú hliadku si od budúceho roka budete môcť privolať aj cez aplikáciu v smartfóne

Policajný zbor spustí na začiatku roka 2020 mobilnú aplikáciu, ktorou si budú môcť občania privolať hliadku, ak by telefonát na číslo 158 predstavoval riziko pre ich bezpečnosť.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Aplikácia bude dostupná bezplatne pre mobilné telefóny s operačným systémom Android a iOS.

„Využitie aplikácie si viem predstaviť pri opakovaných incidentoch v centre Bratislavy, ale aj v prípadoch, keď je obeťou domáceho násilia žena a pred agresívnym mužom sa schová v inej miestnosti,“ povedal prezident Policajného zboru Milan Lučanský.

Aplikácia taktiež otvorí možnosti svedkom trestnej činnosti. Občania budú môcť aktívne nahlasovať jednotlivé prípady.

Prečítajte si aj článok o tom, ako polícia zasahovala v Bory Mall

Na projekte mobilnej aplikácie pracuje policajný zbor od polovice roka 2019, pričom jej spustenie plánuje v prvých týždňoch roka 2020. Pilotná fáza aplikácie bude dostupná pre územie hlavného mesta.

Počas jej pilotnej prevádzky aplikácia prejde rôznymi formami testov. Aplikácia bude v ďalších fázach aktualizácií rozširovaná o funkcie ako napríklad zasielanie notifikácií v prípade terorizmu, streľby, prírodnej katastrofy, vyhľadávanie policajných útvarov alebo prehľad nezvestných a hľadaných osôb.

Zdroj: Webnoviny.sk – Policajnú hliadku si od budúceho roka budete môcť privolať aj cez aplikáciu v smartfóne © SITA Všetky práva vyhradené.