Policajný prezident Milan Lučanský vymenoval do funkcie nového šéfa NAKA

BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Národnú kriminálnu agentúru bude viesť doterajší šéf jej protizločineckej jednotky Branislav Zurian.

Ako ďalej na sociálnej sieti informuje polícia, do funkcie ho ustanovil policajný prezident Milan Lučanský. Bývalý šéf NAKA Peter Hraško odišiel z funkcie ku koncu minulého roka pre kauzu vyšetrovania trestného oznámenia na organizátorov zhromaždení Za slušné Slovensko.

Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru vznikla 1. decembra 2012 ako nástupnícky útvar dovtedy samostatných úradov boja proti korupcii a boja proti organizovanej kriminalite.

Dôvodom bol zámer zvýšiť efektivitu služobnej činnosti na úseku boja proti trestnej činnosti, ktorá svojím charakterom predstavuje najzávažnejšie formy trestných deliktov, a zároveň pochádzala z nevyhnutnosti unifikovať činnosť zaniknutých úradov v záujme predchádzania duplicite operatívnej činnosti a trestných konaní.

Viac k témam: NAKA Národná kriminálna agentúra, prezident Policajného zboru SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajný prezident Milan Lučanský vymenoval do funkcie nového šéfa NAKA © SITA Všetky práva vyhradené.