Policajti chytili štyroch cestných pirátov, rozdali vysoké pokuty za rýchlu jazdu

15.2.2020 (Webnoviny.sk) – Na cestách v Nitrianskom kraji pokutovali policajti štyroch vodičov, ktorí vysoko prekročenú povolenú rýchlosť. Najvyššiu pokutu 800 eur zaplatil vodič BMW, ktorý sa po rýchlostnej ceste R1 v smere na Banskú Bystricu rútil rýchlosťou 204 km/hod. Ako informovala nitrianska polícia na sociálnej sieti, ostatní vodiči dostali pokuty od 400 do 500 eur.

Na rovnakej rýchlostnej ceste 66-ročnému vodičovi Audi A8 z Bratislavy namerali policajti rýchlosť 191 km/hod. „Vodič si bol vedomý spáchaného priestupku a uviedol že sa ponáhľa do Banskej Bystrice za klientom,“ uviedla polícia. Za ponáhľanie dostal pokutu 400 eur.

Na R1, tentoraz v smere na Bratislavu, namerali 54-ročnému vodičovi zo Zvolena rýchlosť 192 km/h. „Vodič po zastavení policajnou hliadkou zostal prekvapený. Údajne si ani nepomyslel, že ho zastavuje policajná hliadka, ale ho len dobehol jeho príbuzný, ktorý mal cestovať tým istým smerom,“ priblížila situáciu polícia. Vodičovi vyrubili pokutu 500 eur.

Na ceste medzi Šaľou a Galantou, kde je znížená maximálna povolená rýchlosť mimo obce na 70 km/h, prekročil vodič VW Passat rýchlosť o 61 km/h. Policajti mu tak namerali rýchlosť 131 km/h. Dostal pokutu 500 eur, ktorú uhradil na mieste.

Viac k témam: cestný pirát, pokuty, prekročená rýchlosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti chytili štyroch cestných pirátov, rozdali vysoké pokuty za rýchlu jazdu © SITA Všetky práva vyhradené.