Policajti kontrolovali prázdninujúcu mládež a deti, tínedžerka nafúkala viac ako jedno promile

6.8.2019 (Webnoviny.sk) – Policajti si v uplynulých dňoch opäť posvietili na prázdninujúce deti a mládež. V niekoľkých prevádzkach a na verejných priestranstvách v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany skontrolovali 39 osôb, z toho 35 mladistvých a štyri maloleté osoby.

Desať mladistvých a detí nafúkalo

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, pozitívnu dychovú skúšku na alkohol malo 10 mladistvých a dve deti.

Najviac nafúkala 17-ročná Trnavčanka, namerali jej 1,24 promile. Všetky priestupky policajti zadokumentovali a budú zaslané na ďalšie konanie obciam a mestám v mieste trvalého bydliska priestupcov.

Zákaz požívania alkoholu

Podľa zákona deti do 15 rokov a osoby mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa vyšetreniu.

Zároveň zákon stanovuje, že deti do 15 rokov sa nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21:00 hodine na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.

Viac k témam: alkohol, deti, tínedžeri
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti kontrolovali prázdninujúcu mládež a deti, tínedžerka nafúkala viac ako jedno promile © SITA Všetky práva vyhradené.