Policajti zaznamenali stovky porušení opatrení, Hamran spomenul aj známy prípad z Trnavy (video)

30.11.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 30. novembra 15:32

Policajný prezident Štefan Hamran na utorňajšej tlačovej konferencii povedal, že policajti v rámci dohľadu nad protipandemickými opatreniami za posledný týždeň skontrolovali viac ako 30-tisíc osôb a zaznamenali viac ako 800 protiprávnych konaní.

Zákaz vychádzania a nosenie rúšok

Konkrétne išlo o porušenie lekárom stanovenej karantény v 17 prípadoch, porušenie povinnosti nosenia rúška v 271 prípadov, porušenie zákazu otvorenia prevádzok v 11 prípadoch a porušenie zákazu vychádzania v 515 prípadoch.

Viac o téme: Koronavírus

V blokovom konaní bolo riešených 473 prípadov, napomenutím 239 prípadov, postúpených na príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva 76 prípadov a zvyšných 29 prípadov je stále v štádiu riešenia.

Od začiatku roka do 28. novembra polícia zaznamenala spolu 68 226 priestupkov a deliktov proti epidemiologickým opatreniam.

Dodržiavanie opatrení je nevyhnutné

V tejto súvislosti zdôraznil, že pravidlá sú nastavené najlepšími odborníkmi a ich dodržiavanie je nevyhnutné. „Inej cesty niet,” vyhlásil šéf polície.

Doplnil, že policajti sa v mnohých prípadoch snažia porušenia pravidiel riešiť len napomenutím. Pokiaľ však zo strany ľudí narazia na aroganciu, odmietania a prípadne aj agresivitu, musia nastúpiť represívne opatrenia.

Hamran zároveň spomenul aj prípad obchodnej prevádzky, kde si majiteľ „robí dobré ráno zo všetkých protipandemických opatrení” a opakovane odmietol jej uzavretie. Za opakované porušenie nariadení mu policajti na mieste uložili blokovú pokutu 5000 eur.

Keďže pokutu odmietol zaplatiť, vec bola postúpená regionálnemu úradu verejného zdravotníctva, pričom teraz dotyčnému hrozí pokuta 20-tisíc eur, prípadne odňatie živnosti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandemické opatrenia, Prezident Policajného zboru SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti zaznamenali stovky porušení opatrení, Hamran spomenul aj známy prípad z Trnavy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.