Policajtke hrozí za spreneveru až 15 rokov vo väzení, občianske združenie okradla o vyše 200-tisíc eur

11.3.2021 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľka Úradu inšpekčnej služby podala návrh na podanie obžaloby voči 39-ročnej žene z Bratislavy. Policajtka si údajne počas štyroch rokov ako pokladníčka občianskeho združenia zoskupujúceho aktívnych, ale aj penzionovaných príslušníkov Policajného zboru, prisvojovala peniaze.

Podľa zhromaždených dôkazov sa dopustila obzvlášť závažného zločinu sprenevery. Žena mala spôsobiť škodu vo výške takmer 210-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala Petra Friese z tlačového odboru ministra vnútra.

Vyšetrovateľka začala trestné stíhanie vo februári minulého roku. V rámci vyšetrovania sa podarilo preukázať celkovo 89 neoprávnených prevodov a platieb so spreneverenými finančnými prostriedkami.

„Okrem týchto dôkazov obsahuje viac ako 5 400 stranový vyšetrovací spis ďalších 46 dôkazov. Medzi nimi aj takmer 30 výsluchov osôb v rôznom procesnom postavení a sedem znaleckých posudkov z rôznych odborov,“ uviedla Friese. Spis sa už spolu s návrhom na podanie obžaloby nachádza u príslušného prokurátora. Obvinenej v prípade preukázania viny hrozí väzenie na desať až 15 rokov.

Viac k témam: krádež, policajtka, sprenevera
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajtke hrozí za spreneveru až 15 rokov vo väzení, občianske združenie okradla o vyše 200-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.