Polícia skontroluje cez Veľkú noc každého, kto prekračuje hranice a znásobí aj kontroly

0
Polícia skontroluje cez Veľkú noc každého, kto prekračuje hranice a znásobí aj kontroly

Policajti budú počas veľkonočných sviatkov kontrolovať všetky autá, vozidlá hromadnej dopravy a peších, ktorí budú prichádzať na územie Slovenska.

Pozor budú dávať aj na dodržiavanie karanténnych povinností a dodržiavanie obmedzenia pohybu a pobytu zákazom vychádzania po vstupe na územie Slovenska cez hraničné priechody.

Tieto kontroly budú nepretržite na všetkých otvorených hraničných priechodoch. Policajti budú monitorovať aj uzavreté hraničné priechody. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Opatrenia počas veľkonočných sviatkov začnú platiť od štvrtka 1. apríla a potrvajú do pondelka 5. apríla do polnoci.

Vedci chvália zavedenie opatrení proti koronavírusu, ale toto im vadilo

Od štvrtka 1. apríla do pondelka 5. apríla budú policajti prísnejšie kontrolovať aj hranice medzi okresmi. Zvýšia intenzitu kontrol najmä v takzvaných čiernych okresoch. Do opatrení nasadia policajtov v uniformách aj v civilnom oblečení.

Pomáhať im budú aj príslušníci Ozbrojených síl SR. Počas Veľkej noci bude polícia klásť dôraz aj na dopravné kontroly a „snahu eliminovať čo najviac vodičov pod vplyvom alkoholu či inej návykovej látky z cestnej premávky“.

Aktuálny graf prírastkov ochorení na koronavírus:

Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia skontroluje cez Veľkú noc každého, kto prekračuje hranice a znásobí aj kontroly medzi okresmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu