Polícia upozorňuje na podvodné súťaže, ľudia by mali byť opatrní

11.8.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje ľudí na profil na sociálnej sieti s názvom „Svět automobilů“, ktorý vyhlasuje podvodné súťaže. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti na profile Hoaxy a podvody – Polícia SR. Ľudí preto vyzýva, aby si na ňu dávali pozor.

Rovnako upozorňuje na ďalšie hrozby, ktoré číhajú v online priestore. Orgány činné v trestnom konaní stále zaznamenávajú prípady telefonátov, pri ktorých sa volajúci vydáva za pracovníka spoločnosti Microsoft s cieľom získať od ľudí údaje o ich počítačoch či iné osobné údaje. Polícia už v minulosti varovala, že ľudia by nemali prostredníctvom telefónu poskytovať žiadne osobné údaje či údaje o svojich zariadeniach.

Nebezpečenstvo predstavujú aj inzertné portály. Na tých sa niektorí ľudia, ktorí sa vydávajú za kupujúcich, snažia ľudí oklamať tak, že prejavia o ponúkaný tovar záujem. Následne zašlú predávajúcim link na falošnú platobnú bránu, prostredníctvom ktorej sa snažia získať údaje o platobných či kreditných kartách predávajúcich. Polícia preto vyzýva ľudí k opatrnosti.

Viac k témam: podvod, súťaž
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia upozorňuje na podvodné súťaže, ľudia by mali byť opatrní © SITA Všetky práva vyhradené.