Home Správy Slovensko Polícia upozorňuje na podvodný e-mail, v ktorom sa autor vyhráža zverejnením intímnych...

Polícia upozorňuje na podvodný e-mail, v ktorom sa autor vyhráža zverejnením intímnych záberov

6.4.2020 (Webnoviny.sk) – Na Slovensko po čase opäť dorazil podvodný e-mail, v ktorom sa autor prijímateľovi nie najlepšou slovenčinou vyhráža, že zverejní intímne zábery, ktoré vraj zaznamenal cez webkameru. Nezáleží pritom, či prijímateľ má, alebo nemá webkameru. Ako upozornila polícia na sociálnej sieti, takéto správy chodia komukoľvek. Ich autor požaduje 970 eur, teda presne toľko, ako pri poslednej vlne podvodného e-mailu.

Polícia preto znovu pripomína, aby prijímatelia na tieto správy v žiadnom prípade neodpovedali, v nastaveniach e-mailovej schránky si tohto odosielateľa zablokovali a správu presunuli do priečinka spam.

Autor podozrivého e-mailu používa niekoľko adries, preto nie je vylúčené, že aj po zablokovaní sa budú tieto správy opakovať.

„V takom prípade postupujte analogicky a zablokujte odosielateľa a následne e-mail odstráňte. Nikdy neklikajte na žiadne odkazy v e-mailoch od osôb, ktoré nepoznáte,” radí polícia.

Viac k témam: intímne zábery, podvodný mail
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia upozorňuje na podvodný e-mail, v ktorom sa autor vyhráža zverejnením intímnych záberov © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version