Polícia upozorňuje na šírenie proruskej propagandy na sociálnych sieťach, šíria sa dezinformácie

20.2.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia zaznamenala v posledných hodinách zintézivnenie aktivít rôznych účtov, stránok a skupín na sociálnych sieťach, ktoré takmer každú hodinu zverejňujú statusy týkajúce sa konfliktu medzi Ruskou federáciou a Ukrajinou.

Ako skonštatovala polícia vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR, takéto statusy sú nekriticky, bez kontextu a často bez akéhokoľvek opisu preberané z prorusky zameraných zdrojov. Ich cieľom je ovplyvniť publikum v podpore smerom k Ruskej federácii.

„Úlohou propagandy je zahltiť online priestor obrovským množstvom dezinformácií, čo vedie k utlmeniu akejkoľvek objektívnej diskusie a možnosti vytvoriť si na vec reálny pohľad. Na šírenie propagandy sú využívané platené skupiny, ale aj užitoční babráci, ktorí bez hlavo a len z vlastného presvedčenia zdieľajú čokoľvek,“ povedali policajti.

Zdôraznili preto, aby si ľudia overovali informácie z viacerých zdrojov, boli obozretní a aby nepodliehali emóciám. „Neverte niekomu len pre to, lebo zdieľa niečo, čo sa vám páči, čo považujete za jedinú pravdu,“ uzavrela polícia.

Viac k témam: Dezinformácie, Hoax, Podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia upozorňuje na šírenie proruskej propagandy na sociálnych sieťach, šíria sa dezinformácie © SITA Všetky práva vyhradené.