Polícia v Humennom zadržala štyroch migrantov, namierené mali do Rakúska a Francúzska

21.6.2021 (Webnoviny.sk) – Policajti v Humennom zadržali troch migrantov z Bangladéša a jedného migranta z Indie. Polícia to uviedla v statuse na sociálnej sieti. Migranti putovali do Európy niekoľko týždňov.

Trojica Bangladéšanov, ktorú policajti objavili pri obchode v Humennom, zaplatila v rodnej krajine viac ako 15-tisíc eur na osobu prevádzačovi, aby ich dostal do Francúzska.

Netušili, kde sa nachádzajú

Z Bangladéša 5. mája odleteli do Dubaja, kde im prevádzač po prílete zobral cestovné doklady a mobilné telefóny. Z Dubaja cestovali loďou, potom prestúpili do auta, viezli ich ukrytých v kufri, v návese nákladného vozidla a museli ísť aj peši.

Po celej trase v Európe vôbec netušili, v ktorej krajine sa nachádzajú. Po dvoch týždňoch cesty po Európe ich objavili slovenskí policajti. Chvíľu po tom, ako policajti objavili trojicu migrantov, spozorovali ďalšiu osobu.

Potrebné lekárske ošetrenie

Indický občan odcestoval pred 20 dňami z domovskej krajiny letecky, jeho cieľovou krajinou malo byť Rakúsko. Aj jemu pomáhali prevádzači, za čo im zaplatil v prepočte približne 17-tisíc eur.

Po vystúpení z lietadla ho čakal neznámy muž, ktorý mu zobral cestovný doklad a organizoval ďalšiu cestu. Cudzinec cestoval osobnými autami približne štyri dni, potom ho vyhodili z auta, zbili, a keď sa prebral, putoval peši lesom až opäť stratil vedomie. Policajti mu ihneď zabezpečili lekárske ošetrenie.

Cudzincov policajné hliadky predviedli na oddelenie, kde ich už čakali kolegovia z cudzineckej polície z Michaloviec. Cudzinci z dôvodu obáv o svoje životy požiadali o azyl na Slovensku, do svojich domovských krajín sa vrátiť nechcú.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: azyl, cudzinecká polícia, migranti, policajti
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v Humennom zadržala štyroch migrantov, namierené mali do Rakúska a Francúzska © SITA Všetky práva vyhradené.