Polícia v Košickom kraji zvýši dohľad na cestách, zameria sa najmä na motocyklistov

23.4.2021 (Webnoviny.sk) – Policajti v Košickom kraji zvýšia dohľad aj nad motocyklistami na cestách. Hoci napriek výnimkám stále platí zákaz vychádzania, podľa polície mnohí z nich neodolajú a vyberú sa na cesty. Preto ich vyzývajú, aby po dlhej zimnej pauze jazdili opatrnejšie a ohľaduplnejšie.

Zatiaľ jedno ľahké zranenie

Ako v piatok informovala hovorkyňa košickej krajskej polície Lenka Ivanová, počas prvých troch mesiacov tohto roka zavinili motocyklisti na cestách v kraji celkovo tri dopravné nehody.

V roku 2020 sa stalo 75 dopravných nehôd motocyklistov, rok predtým ich bolo 101.

Podľa Ivanovej prišli v roku 2019 o život traja motocyklisti, 26 sa zranilo ťažko a 43 ľahko. V roku 2020 vyhasli štyri životy motorkárov, 25 sa ťažko zranilo a 28 utrpelo ľahké zranenia.

V tomto roku zatiaľ polícia nezaznamenala tragické ukončenie jazdy na motocykli, ani ťažké zranenia motocyklistu. Eviduje iba jedno ľahké zranenie motorkára.

Povrch cesty je ešte zradný

Najčastejšími príčinami nehôd motocyklistov sú nedovolená rýchlosť jazdy, porušenie povinností vodiča a stav vozovky.

„Prvé lúče slnka môžu byť zradné, povrch cesty mokrý a šmykľavý, rýchlosť jazdy preto treba prispôsobiť stavu vozovky. Na cestách sa ešte môžu nachádzať kamienky zo zimného posypu, a šmyk na nich môže spôsobiť, v lepšom prípade, pár škrabancov,“ upozornila hovorkyňa.

Motocyklistom pripomenula, aby zároveň nezabudli na ochranný odev, prilbu či iné ochranné prvky.

Viac k témam: cestné kontroly
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v Košickom kraji zvýši dohľad na cestách, zameria sa najmä na motocyklistov © SITA Všetky práva vyhradené.