Polícia v rámci vyšetrovania lockdownových párty kontaktuje vyše 50 ľudí, zrejme aj Johnsona a jeho ženu

10.2.2022 (Webnoviny.sk) – Britská Metropolitná polícia v rámci vyšetrovania vládnych párty počas lockdownu pošle e-maily s dotazníkmi viac ako 50 ľuďom, ktorí sa na nich údajne zúčastnili. V nich bude žiadať o vysvetlenie daných udalostí.

Očakáva sa, že medzi dotknutými osobami budú aj premiér Boris Johnson a jeho manželka Carrie. Adresáti budú mať sedem dní na odpoveď, uviedla metropolitná polícia a poznamenala, že odoslanie e-mailu neznamená, že vždy udelia aj pokuty. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Medzi účastníkmi mal byť i premiér

Vyšetrovanie nazvané Operácia Hillman sa venuje 12 stretnutiam z ôsmich dní od mája 2020 do apríla 2021, niektorým aj s účasťou premiéra, či neporušili protipandemické pravidlá.

Začalo sa po tom, čo ich vyšetrovala druhá stála tajomníčka úradu vlády Sue Grayová, ktorá skonštatovala, že ich konanie je „zlyhaním vedenia a úsudku“.

Kontaktovať možno budú aj ďalších ľudí

Detektívi vyšetrujúci párty preskúmavajú viac ako 500 dokumentov a 300 snímok, ktoré pochádzajú z Grayovej vyšetrovania. Metropolitná polícia môže podľa svojich slov kontaktovať aj ďalších ľudí, ak ich identifikujú ako účastníkov podujatia, ktoré pravdepodobne porušilo reštrikcie.

Viac k témam: Koronavírus, Lockdown, Pandemické opatrenia, Tajná párty, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v rámci vyšetrovania lockdownových párty kontaktuje vyše 50 ľudí, zrejme aj Johnsona a jeho ženu © SITA Všetky práva vyhradené.