Home Správy Slovensko Polícia zadržala na východnom Slovensku Ukrajinca, nemal pri sebe cestovné doklady

Polícia zadržala na východnom Slovensku Ukrajinca, nemal pri sebe cestovné doklady

21.1.2022 (Webnoviny.sk) – Vo štvrtok 20. januára sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Humennom uznal vinným Ukrajinca z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a uložil mu trest vyhostenia z územia SR na 12 mesiacov a ešte v ten deň ho vrátili na Ukrajinu.

Stalo sa tak po tom, čo ho policajti Oddelenia hraničnej kontroly (OHK) PZ Ubľa zadržali v pondelok 17. januára v katastrálnom území obce Ubľa (okres Snina) bez cestovných dokladov. Informovala o tom hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická.

Cudzinca zadržali krátko po tom, ako jeho neoprávnené prekročenie hranice z Ukrajiny do SR nasnímali kamery. Lustráciou v Informačných systémoch Ministerstva vnútra SR bolo zistené, že cudzinec bol už v máji 2021 administratívne vyhostený z územia SR s uloženým zákazom vstupu na naše územie na jeden rok. Cudzinec sa bez povolenia a bez vážneho dôvodu neoprávnene zdržiaval na území SR, hoci bol jeho pobyt zakázaný. Svojím konaním sa dopustil prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Viac k témam: Cudzinec
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zadržala na východnom Slovensku Ukrajinca, nemal pri sebe cestovné doklady © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version