Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Ekonomika Informatika

Pomoc v tiesni či sledovanie polohy, aplikácia Tinder zavádza nové bezpečnostné funkcie

Zdieľať

Zoznamovacia aplikácia Tinder bude mať nové bezpečnostné funkcie. Pomoc v tiesni, sledovanie polohy a overovanie fotografií budú mať najprv k dispozícii používatelia v Spojených štátoch, kde už budú dostupné od 28. januára. Kedy ich Tinder sprístupní celosvetovo, zatiaľ nie je známe.

Spolupráca s platformou Noonlight

Materská spoločnosť Tinderu Match Group začala spolupracovať s platformou Noonlight, ktorá poskytuje online tiesňové služby a produkty pre osobnú bezpečnosť, ktoré bude používať aj Tinder. Technológia od Noonlightu umožní používateľom upozorniť tiesňové služby a prenášať vysoko presné údaje o polohe.

Predtým, než sa používatelia s niekym stretnú, budú si môcť uložiť informácie o osobe, s ktorou sa stretávajú, ako aj čas schôdzky. Ak potom stlačia “tiesňové tlačidlo”, upozornia tiesňové služby, ktoré dostanú spomínané detaily aj s presnými dátami o polohe.

Prečítajte si, aká aplikácia zachránila tínedžerku pred únosom

Selfie podľa predlohy

Overovanie fotografií zase používateľom pomôže vyhnúť sa podvodníkom, ktorí používajú na internete falošnú identitu. Fotografie nahrané do aplikácie budú overovať pracovníci spoločne s umelou inteligenciou. Používatelia pritom budú musieť overiť svoju totožnosť tak, že si v reálnom čase spravia niekoľko selfies podľa predlohy.

Výkonná riaditeľka Match Group Mandy Ginsberg tvrdí, že sú prvá spoločnosť zameriavajúca sa na zoznamovanie a randenie, ktorá investuje do poskytovania tiesňových služieb na svojich platformách. Spoločnosť vlastní aj zoznamky Hinge, OkCupid a PlentyOfFish. Na svoje ostatné platformy firma plánuje zaviesť bezpečnostné funkcie v priebehu roka.

Zdroj: Webnoviny.sk – Pomoc v tiesni či sledovanie polohy, aplikácia Tinder zavádza nové bezpečnostné funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy
Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

X