Poprad uľahčuje situáciu podnikateľom, poplatky za terasy im budú i naďalej odpustené

30.9.2021 (Webnoviny.sk) – Podnikatelia nebudú platiť za umiestnenie terás v Poprade ani po 31. októbri. Odpustenie poplatkov do tohto dátumu umožňovalo všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o miestnej dani za užívanie verejného priestranstva z apríla tohto roka.

Mestskí poslanci napokon schválili predĺženie tohto termínu do 31. marca budúceho roka. Urobili tak z dôvodu, že situácia s pandémiou sa nezlepšila a fungovanie gastroprevádzok je naďalej obmedzené. Samospráva chce prevádzkovateľom takýmto spôsobom pomôcť aspoň čiastočne zmierniť negatívne ekonomické dôsledky pandémie ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Za letné terasy neplatili ich prevádzkovatelia ani vlani počas letnej sezóny. Mesto vtedy k tomuto kroku pristúpilo z dôvodu mimoriadnej situácie vyhlásenej vládou v súvislosti s koronakrízou. S tým súviselo povinné uzatvorenie či zásadné obmedzenie fungovania prevádzok kaviarní, barov a reštaurácií.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Poplatky, Sezónne terasy
Zdroj: Webnoviny.sk – Poprad uľahčuje situáciu podnikateľom, poplatky za terasy im budú i naďalej odpustené © SITA Všetky práva vyhradené.