Poslanci neschválili tri mimoriadne schôdze, nebudú rokovať o cenách potravín i verejných financiách

0
Poslanci neschválili tri mimoriadne schôdze, nebudú rokovať o cenách potravín i verejných financiách

29.9.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 29. septembra 9:46

Mimoriadna 44. schôdza parlamentu venovaná cenám potravín, ktorú iniciovali poslanci Smeru-SD, nebude. Program tejto schôdze totiž nebol poslancami schválený. Za bolo iba 43 poslancov a teda mimoriadna schôdza bola ukončená bez prerokovania návrhu.

Poslanci Smeru-SD chceli na mimoriadnej schôdzi uznesením požiadať vládu, aby predložila do NR SR správu vrátane harmonogramu o prijatých opatreniach na zamedzenie nežiaduceho cenového vývoja potravín.

Verejné financie sú v rozklade

Poslanci tiež neschválili program mimoriadnej schôdze parlamentu, kde sa mali venovať verejným financiám. Aj túto schôdzu inicioval opozičný Smer-SD. Za bolo iba 47 poslancov, teda mimoriadnu schôdzu ukončili bez prerokovania návrhu. Proti bolo 15 poslancov, zdržalo sa 56 a jeden nehlasoval.

Podľa predsedu strany Roberta Ficaverejné financie v „totálnom rozklade“ a sú na tom podľa medzinárodných inštitúcií najhoršie v rámci EÚ. Preto spolu s Ladislavom Kamenickým a Dušanom Muňkom predložili návrh uznesenia, ktorým žiadali vládu o predloženie Plánu vlády Slovenskej republiky na stabilizáciu stavu verejných financií od roku 2022.

Neuspeli ani Taraba a Kuffa

So svojím návrhom neuspeli ani nezaradení poslanci parlamentu Tomáš Taraba a Filip Kuffa, ktorí chceli prijať na 46. schôdzi uznesenie NR SR ku „katastrofálnemu stavu v slovenskom zdravotníctve a k ohrozeniu verejného zdravia občanov Slovenskej republiky“. Upozorňovali v ňom na vážny pokles lekárskeho personálu v nemocniciach, klesajúcu dostupnosť zdravotnej starostlivosti a neudržateľný stav prečerpaných nadčasov zdravotníckeho personálu.

Žiadali tiež vládu a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, aby do 15. októbra 2021 predložili plénu informáciu o súčasnom stave zdravotníctva na Slovensku a návrh okamžitých opatrení na odvrátenie kolapsu slovenského zdravotníctva. Program tejto mimoriadnej schôdze poslanci neschválili.

Viac k témam: Ceny potravín, Mimoriadna schôdza parlamentu, Poslanci, Verejné financie
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci neschválili tri mimoriadne schôdze, nebudú rokovať o cenách potravín i verejných financiách © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu