Home Správy Slovensko Poslanci OĽaNO rozhodli, kto nahradí Remišovú na poste predsedu poslaneckého klubu

Poslanci OĽaNO rozhodli, kto nahradí Remišovú na poste predsedu poslaneckého klubu

16.8.2019 (Webnoviny.sk) – Novým predsedom poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) bude Eduard Heger. Do funkcie predsedu ho zvolili členovia poslaneckého klubu po tom, ako poslankyňa Veronika Remišová opustila so skupinou štyroch poslancov poslanecký klub OĽaNO.

Agentúru SITA o tom informoval hovorca hnutia Matúš Bystriansky. Poslanec NR SR za OĽaNO Eduard Heger pôsobí v hnutí ako tieňový minister financií a hospodárstva. Je predsedom Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva.

Po odchode poslankyne NR SR Anny Verešovej z poslaneckého klubu OĽaNO nastane zmena aj vo vedení Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny. Anna Verešová sa vzdala postu predsedníčky tohto výboru s tým, že táto funkcia patrí hnutiu OĽaNO.

Nového predsedu ľudskoprávneho výboru zvolí plénum NR SR na návrh poslaneckého klubu OĽANO. O tom, koho na túto funkciu navrhnú, rozhodne poslanecký klub na svojom zasadnutí.

Členmi hnutia neboli

Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Jozef Lukáč, Veronika Remišová a Anna Verešová v parlamentných voľbách 2020 nebudú už kandidovať za hnutie OĽaNO. Veronika Remišová o tom informovala 18. júna s tým, že to bolo pre nich veľmi ťažké rozhodnutie.

„Hoci sme neboli členmi hnutia OĽaNO, práci pre hnutie sme venovali všetku energiu. K nášmu rozhodnutiu prispeli viaceré dôvody,“ uviedla. Pätica poslancov opustila poslanecký klub hnutia a v parlamente pôsobia ako nezaradení.

Remišová pôsobila ako šéfka poslaneckého klubu OĽaNO, následne sa pridala k tímu exprezidenta Andreja Kisku, ktorý zakladá novú stranu s názvom Za ľudí.

Nezaradené poslankyne Národnej rady SR Elena Červeňáková a Soňa Gaborčáková budú v budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať za mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH).

Gaborčáková potvrdila, že ponuku KDH na spoluprácu prijala, lebo KDH považuje za stabilnú politickú stranu, ktorá sa hlási ku kresťanským hodnotám posledných 30 rokov a nie len vtedy, keď to je moderné.

Zvažujú ponuky z iných strán

Červeňáková víta iniciatívu KDH, ktoré sa stotožňuje s myšlienkou prepojenia sociálneho systému a zdravotného systému na Slovensku.

Nezaradená poslankyňa Národnej rady SR Anna Verešová rokuje o možnej budúcej spolupráci s Kresťanskou úniou, Kresťanskodemokratickým hnutím i s pripravovanou stranou Za ľudí. Povedala to pre agentúru SITA s tým, že rozhodnutie jej trvá dlhšie preto, lebo okrem politikov sa stretáva najmä s voličmi.

„Záleží mi na ich názore, absolvovala som veľa stretnutí a pýtam sa ich na moju doterajšiu prácu a aj na to, aký majú názor na moje ďalšie pôsobenie. Nechávam si letné obdobie na to, aby som sa rozhodla správne. Cítim veľkú zodpovednosť za moju ďalšiu prácu v politike,“ povedala.

Poslanec Jozef Lukáč stručne uviedol, že zatiaľ sú všetky možnosti o jeho pracovnej budúcnosti otvorené. „Všetko je otvorené a nič sa nedá vylúčiť. Ponuky od iných, aj mimoparlamentných strán, som dostal,“ povedal ešte v júni.

Viac k témam: Za ľudí – Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci OĽaNO rozhodli, kto nahradí Remišovú na poste predsedu poslaneckého klubu © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version