Poslanci rozhodnú, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav (naživo)

24.2.2021 (Webnoviny.sk) – Poslanci parlamentu v stredu na 24. schôdzi rozhodnú o tom, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav. Začiatok schôdze je naplánovaný na 13:00.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa mienky Ministerstva spravodlivosti SR vláda uviedla, prečo považuje opätovné predĺženie núdzového stavu za legálne, legitímne a nevyhnutné. Ministri na stredajšom rokovaní schválili materiál, ktorého úlohou je doplniť informačnú a argumentačnú bázu k návrhu vlády SR na vyslovenie súhlasu Národnej rady SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu.

Vláda na rokovaní začiatkom februára rozhodla o tom, že núdzový stav sa od pondelka 8. februára predĺži o ďalších 40 dní. Kabinetu však podľa nedávno schválenej legislatívy tento krok musia ešte potvrdiť členovia zákonodarného zboru, a to do 20 dní od jeho predĺženia. Ministri na svojom rokovaní vo štvrtok 18. februára schválili návrh vlády SR na vyslovenie súhlasu NR SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci rozhodnú, či sa na Slovensku predĺži núdzový stav (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.