Postavy z komiksov Marvelu inšpirovali austrálskych vedcov, po Thorovi či Lokim pomenovali hmyz

2.8.2020 (Webnoviny.sk) – Austrálski vedci tento rok pomenovali 165 nových druhov rastlín a živočíchov, pričom sa v niektorých prípadoch inšpirovali aj postavami z komiksového sveta z dielne spoločnosti Marvel.

Názvy inšpirované obľúbenými superhrdinami i antihrdinami si vyslúžili štyri druhy hmyzu z radu dvojkrídlovcov, jeden takýto hmyz zase nesie meno po legendárnom tvorcovi marvelovských komiksov Stanovi Leem. Informuje o tom televízia CNN.

Blond búrka po Thorovi

Odborníci z austrálskej národnej vedeckej agentúry CSIRO pomenovali jednu hnedozlatú muchárku Daptolestes bronteflavus, čo v preklade znamená blond búrka a odkazuje na Thora, boha blesku.

Po ďalšom bohovi, tentokrát ľsti – Lokim, nesie meno Daptolestes illusiolautus, ktorej prívlastok v preklade znamená elegantný klam.

Daptolestes feminategus, alebo žena, ktorá má oblečenú kožu, odkazuje na Natashu Romanoff a jej superhrdinské alterego Čiernu vdovu.

Ďalší druh predátorskej muchárky, ktorý farebne pripomína antihrdinu Deadpoola, dostal názov Humorolethalis sergius.

Okuliare a fúzy Stana Leeho

„Znie to ako smrteľný humor (v angličtine lethal humor, pozn. red) a je to odvodené od slov humorosus, čo znamená mokrý alebo vlhký, a lethalist, čo znamená smrť,“ vysvetlil vo vyhlásení entomológ Bryan Lessard.

Po Stanovi Leem pomenovali muchárku Daptolestes leei. Tento lietavý hmyz má črty, ktoré sa podobajú na Leeho charakteristické slnečné okuliare i biele fúzy.

Okrem týchto piatich muchárok austrálski odborníci pomenovali 151 nových druhov hmyzu, osem nových rastlín, dve ryby, jedného roztoča, tri nové poddruhy vtákov a 25 morských bezstavovcov.

Niektoré z nich objavili ešte pred niekoľkými desaťročiami a dosiaľ zostali bez názvu, iné sú zase nedávne nálezy.

Viac k témam: hmyz, komiks
Zdroj: Webnoviny.sk – Postavy z komiksov Marvelu inšpirovali austrálskych vedcov, po Thorovi či Lokim pomenovali hmyz © SITA Všetky práva vyhradené.