Prázdniny sa začali aj poslancom, záver poslednej schôdze pred letom aj s Nicholsonovej rozlúčkou

28.6.2019 (Webnoviny.sk) – Návrh poslanca NR SR Maroša Kondróta (Smer-SD) ukončil poslednú schôdzu parlamentu pred letom. Cieľom novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach je sprísniť doterajšie podmienky pridelenia individuálnej sadzby tarify za prevádzkovanie systému a to pre koncových odberateľov elektriny priamo pripojených do prenosovej sústavy z dôvodu neprimeraného nárastu nákladov na podporu systému.

Rokovanie o dvoch tajných správach

Poslanci v úvode schôdze rokovali o dvoch tajných správach – o činnosti Slovenskej informačnej služby za rok 2018 a o plnení úloh Vojenského spravodajstva za rok 2018.

Po neverejnej časti schôdze sa poslanci zaoberali niekoľkými poslaneckými návrhmi. Poslanec NR SR Marek Krajčí (OĽaNO) navrhuje zmeniť ústavný zákon o rozpočtovaní výdavkov štátu na verejné zdravotníctvo.

Cieľom návrhu ústavného zákona je zabezpečenie predvídateľného zvyšovania výdavkov štátu na verejné zdravotníctvo. To podľa Krajčího výraznou mierou prispeje k dosiahnutiu dlhodobej udržateľnosti verejného zdravotníctva, efektívneho vynakladania verejných prostriedkov či zvýšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Poslanci v piatok o návrhoch nehlasovali

V závere posledného rokovacieho dňa 46. schôdze sa s NR SR rozlúčila podpredsedníčka Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS). Od júla bude novou slovenskou europoslankyňou.

Návrhy, ktoré v piatok poslanci nestihli prerokovať, sa presúvajú na septembrovú schôdzu parlamentu. Poslancov po lete zamestná napríklad návrh novely zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov Slovenskej republiky z dielne opozičného hnutia OĽaNO.

Zákon predkladal už aj v máji líder hnutia Igor Matovič. Návrh však presunuli na júnovú schôdzu. Podľa návrhu OĽaNO by sa výpočet platu poslanca Národnej rady Slovenskej republiky mal odvíjať od medziročného nárastu priemernej mesačnej nominálnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zverejneného Štatistickým úradom SR.

Poslanci v piatok o návrhoch nehlasovali. Urobia tak v septembri. Začiatok prvej schôdze po lete je naplánovaný na 10. septembra.

Viac k témam: Národná rada SR, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Prázdniny sa začali aj poslancom, záver poslednej schôdze pred letom aj s Nicholsonovej rozlúčkou © SITA Všetky práva vyhradené.