Pre Jankovskej pokus o samovraždu zmenilo ministerstvo postup pri vydávaní liekov obvineným

0
Pre Jankovskej pokus o samovraždu zmenilo ministerstvo postup pri vydávaní liekov obvineným

9.2.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo spravodlivosti SR od 4. februára zmenilo postup pri vydávaní liekov obvineným a odsúdeným. Opatrenie súvisí s medializovaným incidentom obvinenej bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, ktorú 31. januára previezli z Ústavu na výkon väzby v Banskej Bystrici do nemocnice.

Stalo sa tak po tom, čo sa podľa slov jej právneho zástupcu užitím veľkého množstva liekov pokúsila o samovraždu. Agentúru SITA o tom informoval hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla.

„Pri preskripcii psychofarmák a analgetík opiátového typu pre obvinených sa tieto lieky vydávajú len prostredníctvom dávkovačov po jednotlivých dávkach. Užitie jednotlivých dávok liekov vydávaných prostredníctvom dávkovačov kontroluje určený príslušník zboru pri ich vydaní,“ vysvetlil Bubla.

V súvislosti s incidentom vykonalo ministerstvo v piatok 5. februára kontrolu v Ústave na výkon väzby v Banskej Bystrici. Rezort predpokladá, že závery z kontroly by mohli byť známe o niekoľko dní.

Viac k témam: lieky, pokus o samovraždu
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre Jankovskej pokus o samovraždu zmenilo ministerstvo postup pri vydávaní liekov obvineným © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu