Prejav Lavrova ostal v Bruseli nevypočutý, stovka diplomatov na protest opustila rokovania (video)

1.3.2022 (Webnoviny.sk) – Množstvo diplomatov opustilo rokovacie sály na pôde Organizácie Spojených národov v Ženeve, v ktorých prostredníctvom videospojenia predniesol prejav ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Šéf ruskej diplomacie prostredníctvom videa hovoril na dvoch zasadaniach, a to na Konferencii o odzbrojení a na Rade pre ľudské práva. Lavrov plánoval na zasadaniach hovoriť osobne, ale do Ženevy neprišiel preto, že európske krajiny uzavreli svoj vzdušný priestor pre lietadlá z Ruska.

„To, čo sme videli, je silná podpora Ukrajine,“ povedala po odchode diplomatov z Konferencie o odzbrojení Bonnie Jenkinsová, námestníčka amerického ministra zahraničných vecí pre kontrolu zbrojenia a medzinárodnú bezpečnosť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Krátko po tom z konferenčnej miestnosti o dve poschodia vyššie tiež odišlo mnoho diplomatov aj zo zasadania Rady pre ľudské práva, vrátane ukrajinského veľvyslanca v Ženeve a ministrov zahraničných vecí Kanady a Dánska. Hovorca rady uviedol, že miestnosť opustilo približne 100 ľudí.

Viac k témam: Diplomati, Protest, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Prejav Lavrova ostal v Bruseli nevypočutý, stovka diplomatov na protest opustila rokovania (video) © SITA Všetky práva vyhradené.