Premiéra Mokošovej v tejto sezóne, na ME v Bazileji bude obhajovať bronz na bradlách

0
Premiéra Mokošovej v tejto sezóne, na ME v Bazileji bude obhajovať bronz na bradlách

18.4.2021 (Webnoviny.sk) – Už istú účastníčku OH v japonskom Tokiu gymnastku Barboru Mokošovú čaká počas nasledujúceho týždňa premiérový štart v tomto roku. Vo švajčiarskom Bazileji sa predstaví na majstrovstvách Európy v športovej gymnastike (21. – 25. apríla).

Kontinentálny šampionát sa uskutoční bez divákov v hľadisku. Informáciu priniesla Slovenská gymnastická federácie (SGF) prostredníctvom tlačovej správy.

„Bude to moja prvá súťaž v tejto sezóne, keďže všetko bolo pre nepriaznivú pandemickú situáciu zrušené. Intenzívne sme pracovali na nových cvičebných tvaroch, ktoré sme zapracovali do jednotlivých zostáv,“ prezradila pred sobotňajším odchodom do Švajčiarska bronzová na bradlách z minuloročných ME v Turecku.

Dvadsaťštyriročná Bratislavčanka cestuje do Bazileja ako obhajkyňa medaily, čo zažije vôbec po prvý raz.

„V Turecku som bola tretia. Odvtedy uplynuli štyri mesiace a udržať si vrcholnú formu taký dlhý čas je veľmi náročné. Najdôležitejšie bude absolvovať celý viacboj bez výrazných chýb. Môj zdravotný stav nie je momentálne stopercentný, ale určite chcem podať ten najlepší výkon. Tieto majstrovstvá Európy berieme ako kontrolu toho, ako to celé napreduje smerom k Tokiu. Olympijské hry koncom júla sú pre mňa vrcholom tejto sezóny,“ poznamenala Mokošová.

Barbora Mokošová vedená trénerom Martinom Zvalom bude jedinou Slovenkou na ME 2021. Kvalifikácia ju čaká v stredu 21. apríla a v prípade postupu boje o medaily v dňoch 23. až 25. apríla.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, ME v športovej gymnastike
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiéra Mokošovej v tejto sezóne, na ME v Bazileji bude obhajovať bronz na bradlách © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu