Prerušenie výroby v ďalších slovenských automobilkách pre nedostatok dielov zatiaľ nehrozí

15.3.2021 (Webnoviny.sk) – Prerušenie výroby ďalších slovenských automobiliek v dôsledku nedostatku komponentov zatiaľ nehrozí. Pre agentúru SITA to potvrdili jednotlivé spoločnosti. Trnavská automobilka Stellantis pritom zastavila v sobotu aj v nedeľu výrobu na jednej pracovnej zmene.

K rovnakému kroku musela pristúpiť aj v pondelok 15. marca na dvoch pracovných zmenách. Dôvodom boli problémy s nedostatkom polovodičových komponentov nevyhnutných pre výrobu. Spôsobila ich COVID kríza u dodávateľov. Podľa posledných informácií sa výroba v trnavskej automobilke rozbehne na pondelkovej nočnej zmene.

Volkswagen Slovakia podľa svojej hovorkyne Lucie Kovarovič Makayovej v spolupráci s koncernom situáciu neustále pozorne sleduje a vyhodnocuje. „Nedostatok polovodičov sa dotýka aj niektorých modelov vyrábaných v bratislavskom závode. Na vývoj situácie preto priebežne flexibilne reagujeme a výrobu riadime tak, aby boli dopady na našu produkciu minimálne,” dodala. Výroba v nitrianskom závode Jaguar Land Rover prebieha podľa reakcie firmy v štandardnom režime, podobne sa vyjadrila aj žilinská Kia.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Prerušenie výroby v ďalších slovenských automobilkách pre nedostatok dielov zatiaľ nehrozí © SITA Všetky práva vyhradené.