Prezident Erdogan ohlásil sprísnenie opatrení proti koronavírusu, zaviedli aj celovíkendový zákaz vychádzania

1.12.2020 (Webnoviny.sk) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan neskoro v pondelok po rokovaní vlády oznámil dosiaľ najväčšie obmedzenie v „krajine polmesiaca“ v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

V dôsledku prudkého nárastu infekcií ochorenia COVID-19 rozšíril zákaz vychádzania aj na dni počas pracovného týždňa a úplne obmedzil pohyb obyvateľstva cez víkend.

Viac o téme: Koronavírus

Počnúc utorkom bude po novom zákaz vychádzania platiť počas pracovných dní medzi 21:00 a 5:00. Víkendové obmedzenie pohybu sa bude začínať v piatok o 21:00 a končiť v pondelok ráno o 5:00.

Pod silným tlakom lekárskej komunity a tureckej verejnosti minulý týždeň Ankara obnovila informovanie o všetkých pozitívnych prípadoch koronavírusu. Dosiaľ Turecko referovalo iba o symptomatických prípadoch ochorenia COVID-19.

To spôsobilo, že denné prírastky sa začali pohybovať na úrovni 30-tisíc nakazených a Turecko sa okamžite zaradilo medzi koronavírusom najviac postihnuté štáty sveta.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, turecký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Erdogan ohlásil sprísnenie opatrení proti koronavírusu, zaviedli aj celovíkendový zákaz vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.