Prezident Kiska nemohol ísť na oslavy vylodenia v Normandii, pretože nedostal pozvánku

BRATISLAVA 6. júna (WebNoviny.sk) – Jediná pozvánka na Slovensku do Británie na oslavy Dňa D – vylodenia v Normandii je v rukách premiéra Petra Pellegriniho, prezident Andrej Kiska pozvánku nedostal. Uviedol to pre agentúru SITA hovorca prezidenta Roman Krpelan po kritike hnutia OĽaNO na adresu prezidenta.

Premiér uprednostnil Moskvu

“Predseda vlády sa rozhodol uprednostniť Moskvu, je to jeho slobodné rozhodnutie. Prezident Andrej Kiska verejne a dlho vopred oznámil, že jeho posledná zahraničná cesta bude do Českej republiky. Cesta sa uskutočnila minulý týždeň,” dodal Krpelan.

Traja najvyšší ústavní činitelia urobili zásadné chyby v zahraničnej politike. Povedal to na štvrtkovej tlačovej besede tieňový minister obrany Jaroslav Naď za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) v súvislosti s neprítomnosťou najvyšších ústavných činiteľov na oslavách 30. výročia konca totality v Poľsku a 75. výročia vylodenia spojencov v Normandii.

Chybu mal napraviť prezident

Ako priblížil Naď, na oslavy do Poľska bol pozvaný predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý dal prednosť návšteve Bieloruska. Na oslavy do Veľkej Británie bol pozvaný premiér Peter Pellegrini, ktorý dal prednosť návšteve Ruskej federácie a v Británii ho nahradil podpredseda vlády Richard Raši.

“Pochybil najmä premiér Pellegrini, ale keď urobil túto chybu, tak ju mal napraviť prezident Andrej Kiska a mal tam byť. Všetci traja ústavní činitelia urobili zásadné chyby v zahraničnej politike,” dodal Naď.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Kiska nemohol ísť na oslavy vylodenia v Normandii, pretože nedostal pozvánku © SITA Všetky práva vyhradené.