Prezident Kiska vymenoval nových sudcov, budú pridelení na okresné súdy po celom Slovensku

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska vymenoval dvanástich sudcov bez časového obmedzenia. Noví sudcovia prešli výberovým konaním a odobrila ich Súdna rada SR. Medzi vymenovanými je osem žien a štyria muži.

Noví sudcovia budú pridelení na okresné súdy po celom Slovensku. Lucia Baštová posilní súd v Kežmarku, Denisa Bučková v Pezinku, Lenka Figulová v Spišskej Novej Vsi, Filip Gylányi v Bratislave, Marcela Holubová vo Vranove nad Topľou, Lucia Kallová v Starej Ľubovni, Tomáš Kelner v Bratislave, Jana Kurnotová pôjde na Okresný súd v Malackách, Emília Mišenková do Starej Ľubovne, Ján Pastirčík do Malaciek, Daniel Petričko do Michaloviec a Antónia Svičinová do Rožňavy.

Najviac budú posilnené Okresné súdy v Starej Ľubovni a Malackách, kam príde nová dvojica sudcov. Väčšina z nových sudcov pôsobila na súdoch v pozícii vyšší súdny úradník či vykonávala súkromnú advokátsku prax.

Noví sudcovia bez časového obmedzenia:

Lucia BAŠTOVÁ
Okresný súd Kežmarok

Denisa BUČKOVÁ
Okresný súd Pezinok

Lenka FIGULOVÁ
Okresný súd Spišská Nová Ves

Filip GYLÁNYI
Okresný súd Bratislava II

Marcela HOLUBOVÁ
Okresný súd Vranov nad Topľou

Lucia KALLOVÁ
Okresný súd Stará Ľubovňa

Tomáš KELNER
Okresný súd Bratislava I

Jana KURNOTOVÁ
Okresný súd Malacky

Emília MIŠENKOVÁ
Okresný súd Stará Ľubovňa

Ján PASTIRČÍK
Okresný súd Malacky

Daniel PETRIČKO
Okresný súd Michalovce

Antónia SVIČINOVÁ
Okresný súd Rožňava

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, sudcovia
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Kiska vymenoval nových sudcov, budú pridelení na okresné súdy po celom Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.