Prezident Pellegrini prvýkrát rokoval so Zelenskym, diskutovali o dodávkach elektriny či munície pre Ukrajinu (video)

0
Prezident Pellegrini prvýkrát rokoval so Zelenskym, diskutovali o dodávkach elektriny či munície pre Ukrajinu (video)

28.6.2024 (SITA.sk) – Prezident SR Peter Pellegrini prvýkrát od nástupu do funkcie rokoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskym.

Dodávky elektriny budú pokračovať

Ako uviedol na piatkovej tlačovej konferencii, o priebehu krátkeho stretnutia v rámci samitu Európskej únie v Bruseli Zelenského informoval, že SR bude naďalej poskytovať pre Ukrajinu dodávky elektrickej energie.

„Slovensko predstavuje významného a strategického dodávateľa elektrickej energie naozaj v enormných objemoch smerom na Ukrajinu,” skonštatoval Pellegrini s tým, že SR týmto prispieva k udržaniu chodu ukrajinskej ekonomiky.

Diskutovali o munícii

Slovenský prezident ukrajinského náprotivka tiež informoval o posilnení výrobných kapacít slovenského zbrojárskeho priemyslu.

„Aby bolo možné vôbec napĺňať rôzne iniciatívy iných európskych štátov pri dodávkach munície alebo ďalších zbraňových systémov,” skonštatoval Pellegrini.

Zaujímal sa o Fica

Doplnil, že uistil Zelenského, že Slovensko bude pokračovať aj v humanitárnych aktivitách, ako napríklad poskytovanie odmínovacích zariadení. Zelenskyj sa podľa Pellegriniho tiež zaujímal o zdravotný stav predsedu vlády Roberta Fica.

„Samozrejme ho pozdravuje a zaželal mu skoré uzdravenie,” dodal slovenský prezident.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: pomoc Ukrajine, Prezident SR, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Prezident Pellegrini prvýkrát rokoval so Zelenskym, diskutovali o dodávkach elektriny či munície pre Ukrajinu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie